השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בהזעת יתר נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
אסתטיקה

מוצרי אסתטיקה נוספים

הסרת משקפיים בלייזר
הסרת שיער בלייזר
הזעת יתר
טיפול באקנה
ניתוחים פלסטיים
העלמת צלקות
טיפולי בוטוקס
ניתוח אף
העלמת ורידים
חידוש ומיצוק עור הפנים
מתיחת בטן
מיזותרפיה
מתיחת פנים
טיפול בניית ציפורניים
המסת שומן
הגדלת חזה
הצמדת אוזניים
עיצוב ועיבוי שפתיים
עיניים שקועות
הרמת עפעפיים
שאיבת שומן
מילוי קמטים
השתלת שיער
הצרת היקפים
טיפול בצלוליטיס
הקטנת חזה
יועץ האסתטיקה

מדריכים נוספים בתחום

הזעת יתר - מדריך

זיעה היא נוזל מימי המופרש מגוף האדם באמצעות בלוטות הזיעה המצויות בעור. זיעה היא תוצר של מנגנון ההזעה שנועד לקרר ולצנן את הגוף .זיעה מופרשת מבלוטות הזיעה כאשר אנו מבצעים פעילות מאומצת או כאשר הטמפרטורה בסביבה היא חמה, התאיידות של נוזל הזיעה גורמת לוויסות חום הגוף. זיעה נגרמת לעתים גם עקב בחילה, כאבים, ותחושת עצבנות או התרגשות. במזג אוויר רגיל אדם יכול להפריש כ-1 ליטר זיעה בשעה. זיעה מורכבת מכמה חומרים ביניהם מים, מלח, ושתנן. חשוב לציין שמנגנון ההזעה המפריש זיעה אינו קיים אצל כל בע"ח והוא נמצא בעיקר יונקים מפותחים.

זיעה היא כאמור תוצר של מנגנון ההזעה. מנגנון זה משתמש בבלוטות זיעה שנמצאות בעור הגוף. בגוף האדם ניתן למצוא בין 2-4 מליון בלוטות זיעה, ישנם 2 סוגים של בלוטות זיעה.

  • בלוטות זיעה האקריניות (Eccrine sweat glands) מפוזרות על פני כל שטח הפנים של הגוף ומייצרות זיעה המורכבת בעיקר ממים ומלחים מסוגים שונים. מטרת זיעה זו היא לווסת את טמפרטורת הגוף, בלוטות זיעה אלו נשלטות ע"י מערכת העצבים הסימפתטית המופעלת ע"י בלוטת ההיפותלמוס הנמצאת במוח.
  • בלוטות זיעה האפוקריניות (Apocrine sweat glands) בלוטות זיעה אלו מייצרות זיעה סמיכה ובה קיימים חומרים שומניים. בלוטות אלה נפתחות אל תוך זקיקי שיער ומרוכזות באזורים מסוימים בגוף כמו בית השחי ואזור הערווה. פעילות הבלוטות האפוקריוניות היא שגורמת לריח החריף הנובע מהזיעה. הריח החריף נוצר עקב תהליך שבו חיידקים מפרקים את החומרים האורגניים כמו חלבונים ושומנים הנמצאים בבלוטות הזיעה האפוקריניות.

מנגנון ההזעה המפריש זיעה פועל כאמור בכל אזורי גופנו אך ישנם כמה אזורים שבהם ישנו ריכוז גבוה של בלוטות זיעה אשר גורמות לכך שכמות הזיעה באותו אזור תהיה גבוהה. הצפיפות הגבוהה ביותר של בלוטות זיעה היא באזור כפות הידיים והרגליים. עובדה זו מקורה בתהליך האבולוציה כאשר האדם הקדמון הרבה לטפס לרוץ ולאחוז. בלוטות זיעה באזור כפות הידיים והרגלים מטרתם הייתה בעבר לשפר את יכולת האחיזה. כיום כאשר אנו בני אדם עצלנים היושבים מול הטלויזיה אין לעובדה זו חשיבות.

זיעה יכולה להיות גם סימפטום למחלות שונות או לבעיות רפואיות שונות. מחלת הסיסטיק פיברוזיס למשל מתאפיינת בזיעה מלוחה מאוד, זיעה קרה יכולה להיות אחד מהתסמינים להתקף לב.אנשים הסובלים מהיפוגליקמיה הנגרמת כתוצאה ממחלת הסכרת סובלים גם הם מתופעה של זיעה קרה.

זיעה שנוצרת כתוצאה מפעילות גופנית שונה בריכוז ובהרכב שלה מזיעת יום קיץ חם.

זיעה עקב פעילות גופנית פחות מרוכזת מכילה יותר מים ומלחים ופחות חומרי ריח משום שבלוטות הזיעה האקריניות מייצרות את רוב הזיעה, "זיעה עקב יום חם" מרוכזת יותר ומיוצרת בעיקר ע"י בלוטות הזיעה האפוקריניות.


השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים: