השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בפנסיה נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

כל סוגי הפנסיה

פנסיה מטרתה להבטיח את המשך קיומו של אדם, משפחתו ושאריו, אשר עבד במהלך חייו, כך שיוכל להמשיך להתקיים גם לאחר שפרש מעבודתו, עד היום האחרון לחייו. קרן פנסיה היא מכשיר פנסיוני לחסכון לטווח ארוך, כמוה קיימות גם קרנות השתלמות, קופות גמל וכך גם ביטוח מנהלים.

קרן פנסיה, מעבר להיותה מכשיר חסכון אשר אמור לשרת אותנו בטווח הארוך לצורכי מחייה וקיום, מהווה גם מעין פוליסת ביטוח אשר מעניקה כיסוי למגוון של מקרים ביניהם מצבים של אובדן כושר עבודה.

קרן פנסיה במדינת ישראל נחלקת לשלושה סוגים:

  • קצבת זקנה - קצבת זקנה מוענקת לפנסיונר בעת הגעתו לגיל פנסיה שהוא גיל 67 לגברים ו- 64 לנשים. מדובר בקצבה חודשית אשר מוענקת כל חודש לאחר פרישתו של עובד מהעבודה. גיל פנסיה יכול להשתנות בארגונים מסוימים, בייחוד במשרדים ממשלתיים.
  • קצבת נכות - קצבת נכות זוהי קצבה חודשית אשר מוענקת לאדם בגין נכות אשר נגרמה כתוצאה מתאונה, מחלה או גורמים אחרים. קצבת הנכות מוענקת מסיבות של אובדן כושר עבודה, כאשר גובה הקצבה נקבע בהתאם לאחוזי הנכות שנקבעו לאדם, כך שבהחלט ישנם מצבי נכות אשר מאפשרים לעבוד באופן חלקי. בהגדרתה, קצת נכות משולמת לפרק זמן מוגבל, להבדיל מקצבת זקנה, אשר משולמת באופן סדיר למשך כל חייו של האדם. פרק הזמן הארוך ביותר בו אדם מקבל קצבת נכות הוא עד הגעתו לגיל פנסיה, ואז הוא עובר לקבל קצבת נכות תמידית.
  • קצבת שארים - קצבת שאירים זוהי קצבה המוענקת לשאריו של אדם לאחר מותו. שאריו של אדם הם בן או בת הזוג וילדיו שטרם הגיעו לגיל 18 או 21. ישנם מקרים מסוימים בהם ילדיו של אדם יוכלו לקבל קצבת שארים גם לשארית חייהם, וזה במקרים בהם ילדים נותרו יתומים מהוריהם ואין להם את היכולת לכלכל את עצמם.

הפרשות לקרן פנסיה

מרבית ההפרשות לקרן פנסיה נעשות על בסיס חודשי על ידי המעביד ועל ידי העובד, כאשר גם עצמאים יכולים להפריש לקרן פנסיה באופן עצמאי. ההפרשות נעשות באופן חודשי ונצברות במשך שנים, כך שבהגעתו של המשקיע לגיל פנסיה, יוכל ליהנות מתשלומים חודשיים אותם ימשיך לקבל מקרן הפנסיה שלו. גובה ההחזרים יהיה נמוך מגובה המשכרות, אך מדובר בתשלומים קבועים שישולמו לו לאורך כל חייו ויאפשרו לו ולמשפחתו להמשיך ולהתקיים .

בעת הרפורמה של קרנות הפנסיה אשר התרחשה בינואר 1995, לאור המשבר אליהן נקלעו קרנות פנסיה, החלו להקים קרנות פנסיה חדשות, אשר אמורות לעמוד בתנאים מסויימים. התנאים בהן קרנות פנסיה חדשות צריכות לעמוד הן , כך למשל, לצורך הגבלת מידת הסיכון של הקרן, חלה חובה על קרנות פנסיה חדשות להשקיע לפחות שלושים אחוז מנכסיהם באגרות חוב ממשלתיות, כמו כן, קרנות אלה צריכות להיות כוללות ולהקיף גם את סעיפי הנכות.

קישורים חיצוניים:


השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים:


מיקוד הנושא וקריאה נוספת: