השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקופת גמל נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

הכל על קופות גמל

קופות גמל זהו שם כולל עבור קבוצה של מוצרים פיננסיים שונים אשר מיועדים להשקעות לטווח בינוני עד ארוך, כאשר בין המוצרים הפיננסיים השונים אשר מהן מורכבות קופות גמל ניתן למצור מוצרים כמו:

  • קרנות השתלמות
  • קופות מרכזיות עבור פיצויים
  • קופות לתמלוגים
  • קרנות צבירה עבור דמי מחלה
  • קופות גמל עבור קצבה

קופות גמל הן למעשה תוכנית חסכון אשר מיועדת לצורך צבירת הון, כאשר ההבדל בין השקעה בקרן פנסיה להשקעות של קופות גמל בא לידי ביטוי בכך שקרן פנסיה מטרתה להבטיח את קיומו של האדם או שאריו מעת הגעתו לגיל פנסיה ולספק לו ביטחון כלכלי, השקעה בקרן פנסיה היא השקעה לטווח ארוך, בעוד שהשקעות של קופת גמל יכולות להיות השקעות לטווח בינוני, כאשר היתרון שבהשקעה בקופות גמל בא לידי ביטוי בהטבות המס אותן מקבלים עמיתי הקרן, בעת פדייתה של הקרן.

קופות גמל הן מכשיר השקעה בטוח באופן יחסי, להבדיל מאפיקי השקעות אחרים, שכן קופות הגמל מחויבות להשקיע לפחות מחצית מהנכסים של הקופה באג"חים (אגרות חוב) ממשלתיות, מה שמפחית את רמת הסיכון והופך את ההשקעה בקופות גמל לבטוחה הרבה יותר.

הטבות מס של קופות גמל

סכומים אשר הופקדו החל משנת 2005, ניתן יהיה לפדות עם פטור ממס לאחר שהמשקיע בקופת גמל הגיע גיל שישים והוא בעל ותק של חמש שנים. משיכה של הפקדות אשר הופקדו עד לשנת 2003 תתאפשר עם פטור ממס רק בגילאי פנסיה, כלומר שישים וארבע עבור נשים וגיל שישים ושבע לגברים עם ותק של חמש עשרה שנים של הפקדות. מעבר לכך, יש עוד רשימה של מקרים בהם ניתן לפדות את קופת הגמל עם פטור ממס.

נקודות זמן לפדיון קופות גמל?

מתוקף הגדרתן, קופות גמל הן מכשירי חיסכון לטווח בינוני עד ארוך, מה שאומר שישנן מספר נקודות זמן בהן ניתן לפדות את כספי הקופה, כך ה"עמית", זוהי הגדרתו של המשקיע בקופת גמל, יכול למעשה לפדות את כספו אשר מושקע באותן קופות גמל בשלושה אופנים, כאשר האופן הראשון הוא באמצעות קבלה של קצבה על בסיס חודשי, הצורה השנייה בה ניתן לקבל את כספי הקופה היא באמצעות מספר מענקים, או במענק אחד חד פעמי. נקודות פדיית הקרן יכולות להיעשות בגיל פנסיה, או בנקודות זמן שונות של החלפת עבודות, או שיוכל לפדות את כספו בכל זמן נתון שאינו נקודות היציאה ולספוג הוצאות מס די גבוהות.

לפני שאתם בוחרים קופות גמל לצורך השקעה בהן כדאי מאוד לבצע השוואת קופות גמל, על מנת למצוא את קופת הגמל המניבה ביותר, עם רמת הסיכון המותאמת לצרכים שלכם. השוואת קופות גמל ניתן לעשות באמצעות רשת האינטרנט בעזרת מנגנוני ההשוואה השונים אשר נפוצים למדי.

קישורים חיצוניים:


השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים: