השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בביטוח רכב נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
רכב


מאמרים נוספים בתחום

חובה לעשות ביטוח חובה

במדינת ישראל קיימת חובה לעשיית ביטוח רכב חובה על כל כלי רכב ממונע אשר נע על כבישי הארץ. מדוע הוחל חוק זה, אשר מכריח נהגים לרכוש ביטוח חובה לכלי הרכב שלהם, גם אם הם אינם מעוניינים לרכוש ביטוח מקיף כזה או אחר? הרי במרבית המדינות בעולם לא קיימת חובת ביטוח חובה מסוג כלשהו, אולם דווקא בישראל כן קיימת תרבות כזו. התשובה היא שבישראל, למרות מה שנדמה לעיתים קרובות, קיימת מודעות גבוהה ביותר לנושאים חברתיים שונים ובניהם חיי אדם וההשלכות האפשריות של תאונות דרכים על שני הצדדים המעורבים בהן – הן הצד הפוגע והן הצד הנפגע. לפיכך, מזה שנים רבות שרכישת ביטוח חובה מעוגנת בחוק. המדינה איננה מעוניינת כי אדם כלשהו יגיע למצב בו הוא נקלע לחובות כספיים אשר מעבר לתחום השגתו, עקב צורך לממן טיפולים רפואיים לנפגעי תאונת דרכים. לפיכך החליט המחוקק כי על כל כלי רכב בארץ יחול ביטוח חובה, ובאופן זה יכוסה כל נהג מהאפשרות של השתעבדות לחובות בלתי אפשריים אשר גוררים מניעת טיפול רפואי לאחר. במילים אחרות – ביטוח חובה הוא ביטוח לטובתך, ולטובת הסביבה.

פרמטרים המשפיעים על מחירי ביטוח חובה

מחירו של ביטוח חובה נקבע על פי מספר רב של פרמטרים אשר שקלולם ביחד מהווה הערכה עבור סוכנות הביטוח המספקת את הביטוח אודות מידת הסכנה להתרחשות תאונה, כמו גם את חומרתה. כך למשל, נהג צעיר אשר מעוניין לרכוש ביטוח חובה עבור רכב ישן למדי בו לא מותקנות כריות אוויר יהיה יקר למדי, מאחר וחוסר ניסיונו של הנהג יחד עם אי-המצאות אמצעי בטיחות מגדיל את הסיכוי לתאונה ולנפגעים בה. לעומת זאת אדם מבוגר בעל מספר שנות וותק נהיגה אשר מעוניין לרכוש ביטוח חובה לוולבו החדשה והמאובזרת שלו יהיה נמוך יחסית, מאחר וניסיונו של הנהג מקטין את הסיכוי לתאונה באשמתו ואמצעי הבטיחות שברכב מקטינים את הסיכוי כי בתאונה במעורבותו יהיו פגיעות חמורות. לפיכך ניתן לומר כי ביטוח חובה הינו פונקציה של נתוני הנהג והרכב, כאשר כל גורם באחד הנתונים אשר משפיע על הסיכוי לתאונה ולנפגעים בה משנה את הצעת המחיר של ביטוח חובה לכאן או לכאן.

ביטוח חובה – בסוכנות לביטוח או בישיר?

ביטוח חובה דרך סוכנות ביטוח או באמצעות קשר ישיר? זו השאלה עמה מתחבטים מאות אלפי נהגים בארץ ישראל מדי שנה. האם קיימים הבדלים בין פוליסות הביטוח הניתנות בכל אחת מדרכי רכישת הביטוח? והאם המחיר מושפע ממנה? כעקרון התשובה היא לא – תנאי ביטוח חובה ומחיר פוליסה באופן כללי זהים ברכישתו באופן פיזי בסוכנות והן באמצעות רכישתו דרך הטלפון או האינטרנט. לפיכך מומלץ לכל אדם לבחור במסלול השירות הנוח לו, ולהתמקד בהבדלים במחירים ובתנאי הפוליסה השונים שמציעות חברות וסוכנויות הביטוח השונות אשר מציעות ביטוח חובה.

קישורים חיצוניים: