השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בביטוח לרכב נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
ביטוח


מאמרים נוספים בתחום

למד הכל על ביטוח רכב

גם אם ביטוח רכב לא היה חובה, במדינה עם תרבות נהיגה כמו זו שיש בישראל, תהיה זו טעות חמורה לעלות לכביש ללא ביטוח רכב – הרי סביר להניח שאין אדם במדינה שלא היה מעורב בתאונה, היה עד לתאונה או מכיר מישהו שהשתתף באחת. ביטוח רכב למעשה חוסך מאלפי אנשים שמדי שנה מעורבים בתאונת דרכים את ההוצאות הכספיות הנגררות לאירוע מצער שכזה, כמו גם את עוגמת הנפש והעול הפיננסי אשר היו עלולים להיות על גבם לאחריו. לאור כל זאת, חובה לדעת מהם הסוגים העיקריים של ביטוח רכב בישראל.

ביטוח מקיף לרכב לכל צרה שלא תבוא

ביטוח מקיף הינו ביטוח רכב אשר מטרתו היא להגן פיננסית על בעל הרכב במקרה והיה מעורב בתאונת דרכים אשר נגרמה באשמתו. כך למשל, במידה ובעל הביטוח גרם לתאונת דרכים בה נגרם נזק לרכב אחר, ביטוח מקיף יממן את הוצאות תיקון הרכב הנפגע. כמו כן, ביטוח רכב זה גם יממן את הוצאות התיקון של בעל הרכב. בנוסף לכל אלו, ביטוח מקיף מגן על בעל הביטוח וכלי הרכב המבוטח מפני נזקים, פגעים ומקרים מצערים נוספים אשר עלולים להזיק לרכב. בין אלו ניתן למנות גניבת הרכב, פיצוי על אבדן ערך כלי הרכב, פיצוי על מערכת הסטריאו, תיקון שמשות ועוד (יש לציין כי על מנת לכסות חלק מנזקים אלו ואחרים נוספים יש לשלם תוספת מחיר עבור רכישת השלמות כיסוי של ביטוח רכב מקיף).

ביטוח חובה לנהיגה בטוחה

ביטוח חובה הוא סוג של ביטוח רכב אשר כשמו כן הוא – חובה. ביטוח חובה נדרש לכל כלי רכב ממונע, ומטרתו היא הגנה פיננסית על הנהג ברכב מפני מצב בו הוא עצמו נפגע בתאונת דרכים או שהוא פוגע באחר – בין אם נהג אחר ובין אם הולך רגל. ביטוח רכב מסוג זה מכסה את העלויות הכספיות הגבוהות אשר עלולה לגרור פגיעה גופנית (עשרות ומאות אלפי שקלים, ולמרבה הצער לעיתים אף יותר) ומגן על מרבית הנהגים מפני עיקול שכרם לטובת מימון עלויות רפואיות. יש לציין כי ביטוח חובה הינו חובה על פי חוק לכל כלי רכב ושימוש בכלי רכב בו ביטוח רכב שכזה אינו בתוקף הינו עבירה על החוק.

ביטוח צד ג' כדי לשמור על עצמך

ביטוח רכב אפשרי נוסף אשר מאפייניו דומים לאלו של ביטוח מקיף הוא ביטוח צד ג'. למעשה, ניתן לומר כי ביטוח צד ג' הינו גרסה מצומצמת של ביטוח מקיף. מטרתו היא הגנה פיננסית על נהג אשר גורם לתאונת דרכים. ביטוח רכב יכסה את הוצאות התיקון של הרכב הנפגע, אשר במקרה של רכבים חדשים או יקרתיים עשויים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים. בדומה לביטוח מקיף, גם ברכישת ביטוח רכב צד ג' ניתן לרכוש תוספות כיסוי אשר מספקות הגנה לרכב המבוטח בתחומים שונים כגון גניבת הרכב או נזקים שונים לו. בנוסף, יש לציין כי לרוב הכיסוי של ביטוח צד ג' נמוך יותר משל ביטוח רכב מקיף.

קישורים חיצוניים: