השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בניידות מספרים נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
תקשורת


מאמרים נוספים בתחום

Iphone - חברות הסלולר מסבסדות את האייפון

משנת 2004 לא היתה מהפכה בתחום הסלולר עד עכשיו.

שבוע שעבר, בהפרש של שעה בלבד, הודיעו גם פלאפון וגם פרטנר כי ישיקו בתוך כמה חודשים את מכשיר האייפון בישראל.

כשנתיים היו כל חברות הסלולר במגעים עם חברת אפל העלמית מאז יצא לעולם האייפון (Iphone) בארצות הברית בקיץ 2007. היוזמה הגיעה מהחברות הישראליות, שכן אפל לא ראתה בשוק הישראלי שוק גדול דיו. פריצת הדרך מבחינת החברות הישראליות אירעה לפני שבועיים כאשר דגם האייפון מסוג S הושק בכנס מפתחים - מכשיר ראשון עם עברית מובנית. אפל וחברת iDigital נתנו מאמץ פיתוחי לא קטן על מנת להעביר את הממשק כולו לעיברית וזה היווה גורם מרכזי בהבאת האייפון לישראל.

בגלל האטרקטיביות של המכשיר האייפון יכלה אפל לכפות על חברות הסלולר תנאים קשים מהמקובל בתעשיית הסלולר. במסגרת תנאים אלו הסכימו פלאפון ופרטנר לרכוש לפחות 100 אלף מכשירי Iphone בשנה כל אחת למשך 3 שנים לפחות. שתי החברות התחייבו לסבסד את האייפון ב 450-550 דולר, כך שמחיר האייפון לצרכן יעמוד על כ- 199 דולר, מחיר זהה בכל העולם. התחייבות זו תחייב את שתי חברות הסלולר לסבסד את מכשירי האייפון בכ- 50 מליון דולר בשנה כל אחת. יש לזכור כי פלאפון ופרטנר מסבסדות מכשירים של יצרנים נוספים מה שעשוי לגרום להם לקשיים כלכליים.

שתי חברות הסלולר רואות ב Iphone השקעה לטווח בינוני וארוך. אמנם הדבר עשוי לפגוע ברווחים שלהם בטווח הקצר אך הן רואות החזר להשקעתן בטווח הארוך בדמות הכנסות תוכן גבוהות יותר ושיעור נטישת לקוחות נמוך יותר.

הבחירה של פלאפון באייפון היתה הקלה ביותר: החברה השיקה בתחילת השנה רשת חדשה ומטרתה העיקרית כיום היא להעמיס על רשת זו כמה שיותר לקוחות וכמה שיותר שימושי תוכן. כמו כן, האייפון תומך בערכי המותג החדש של פלאפון והרצון שלה להתפס כמובילה טכנולוגית.

פרטנר במצב נח פחות. מפרוץ המשבר הכלכלי, החברה נמצאת בעמדה נחותה ממתחרותיה - המיתון פגע בה בצורה קשה יותר בגלל חלקן הגבוה של ההכנסות משרותי הנדידה לחו"ל. בנוסף, תשומת ליבה לא נתונה כולה לשוק הסלולר שכן היא עסוקה בחדירה לתחום האינטרנט מה שבא לידי ביטוי בגיוס לקוחות חדשים. היא מקווה שהאייפון יחזיר לה את הרוח הגבית שחסרה לה בחודשים האחרונים.

בשלב זה, סלקום לא תשווק את המכשיר.

היא סרבה לכבול את עצמה בהסכם שאינו מאפשר לה לבחור איזה מכשיר לסבסד ובכמה. הם יחכו מעט, ייראו איך מגיב השוק ואולי יחליטו להכנס אף הם בהמשך.

לסיכום:

  • האייפון יגיע לארץ תוך חודשיים לפחות
  • מכשיר Iphone יימכר בחנויות iDigital, היבואנית הרשמית שלו בארץ.
  • ספקיות הסלולר ימכרו את האייפון במחיר מוזל תמורת התחייבות ל-18 חודשים לחבילת שירות.
  • חברות הסלולר צפויות למכור את Iphone 3GS במחירים דומים לארה"ב : בין 200-300 דולרים.
  • לא ישתלם להמשיך ולהביא אייפונים באופן עצמאי כי אורנג', פלאפון ו- iDigital לא יעניקו תמיכה למכשירים פרוצים.