השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בניידות מספרים נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
תקשורת


מאמרים נוספים בתחום

ניוד מספרים של טלפון סלולרי - יתרונות

מקורה של תוכנית הניידות של מספרים סלולריים היא בתיקון לחוק התקשורת, שהתקבל עוד בשנת 2005. התיקון לחוק קבע, כי מנוי טלפון נייד שירצה לעבור לחברה אחרת ולשמור על המספר שלו, יוכל לעשות זאת ללא תשלום, ולמעשה כמעט ללא מגבלות.

התוכנית היתה אמורה להתחיל לפעול עוד בספטמבר 2006, אבל בגלל עיכוב בהיערכות של חברות הטלפונים לשינוי (המחייב טכנולוגיות שמאפשרות ניידות), תכנית ניידות המספרים נכנסה לבסוף לתוקף רק ב- 1 בדצמבר 2007.

ניידות מספרים נהוגה במדינות שונות והניסיון מלמד על תוצאות שונות שהיא מביאה עימה. בחלק מהמדינות גרמה הניידות לעזיבה המונית בין החברות, וחלק אחר מהמדינות ההשפעה היתה משמעותית פחות.

מה שמוסכם הוא כי ניידות מספרים תורמת להתייעלות החברות ולנסיונן לשמור טוב יותר על לקוחותיהם, אשר יכולים לעזוב אותן בלי לחשוש מאיבוד המספר שמשמש אותם שנים.

ניידות המספרים של טלפון סלולרי

ניידות היא האפשרות של מנוי של חבר סלולרית לעבור לחברה אחרת ועדיין לשמור על מספר הטלפון הישן שלו. ניידות מאפשרת לאדם לשמור על "מספר אחד לכל החיים".

כך למשל, מנוי של פלאפון בעל מספר טלפון מבוקש כמו 55***55-050 , שירצה לעבור לסלקום, לא יאלץ לוותר על הספר ויוכל לבחור לעבור לחברות אחרות שיציעו לו תוכניות מתאימות יותר, מבלי להיפרד מהמספר ללא חשש מאובדן לקוחות שמכירים את המספר וללא צורך בעדכון מכריו במספר החדש. ממפעיל תקשורת סלולרית אחד לחברה אחרת (לדוגמא - מעבר מסלקום למירס או מאורנג' לפלאפון).

יתרונות ניוד מספרים

  1. מנויים יכולים לעבור לחברה אחרת, ולשמור על מספר הישן, מבלי לחשוש לאובדן לקוחות או לאיבוד קשר עם חברים ישנים שמחזיקים את המספר הישן.
  2. נחסכות עלויות נוספות כמו החלפת כרטיסי ביקור, שילוט וכו', בהם מופיע מספר הישן. זאת מפני שהמספר נשמר גם לאחר מעבר לחברה אחרת.
  3. הניידות צפויה לגרום לשיפור השירות של חברות הטלפונים- החברות יידעו כי למעשה כל מנוי יכול לעזוב אותן בלי יותר מדי בעיות ובלי הצורך באיבוד הספר שלו. מה שיניע אותן לנסות לתת שירות טוב יותר שימנע מעבר לחברות אחרות.
  4. הניידות צפויה להגביר את התחרות ולהוזלת מחירים- כעת המעבר מחברה לחברה מוח יותר וכל ההבדל הוא בשירות ובמחיר (המספר כבר פחות רלוונטי). חברה שתציע שירות טוב יותר, תוכניות מפתות ומתאימות יותר ללקוח צפויה למשוך יותר לקוחות, שעכשיו לא יתלבטו בגלל שעכשיו יוכלו להצטרף לחברה החדשה מבלי לוותר על המספר הישן.