השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בהזעת יתר נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
אסתטיקה


מאמרים נוספים בתחום

הזעת יתר - אבחון וטיפול

בואו נודה בזה: הזעה זה סיפור מסריח. תרתי משמע. הבשורות הטובות: כולנו מזיעים. אך מתברר, שלכל דבר יש סיבה. זיעה, כך מסבירה הגדרה המילונית, היא נוזל מיימי המופרש על-ידי בלוטות הזיעה כאשר מטרתו לקחת חלק בקירור הטבעי של הגוף ולסלק פסולת חנקנית. זו גם הסיבה שברגע שישנה עלייה בחום הגוף, כך אנו מזיעים יותר. אך באותה נשימה, הזעה יכולה להיווצר גם כשכואב לנו, בשעת בחילה או עצבנות וכן בעת נטילת תרופות מסוימות. הבשורות הפחות טובות: ישנם כאלה שמזיעים יותר מהאדם הממוצע. הרבה יותר. מה שנקרא: הזעת יתר. כאשר מדברים על תופעה זו, הכוונה היא להפרשה חריגה באזור בית השחי, כפות הרגליים והידיים, מפשעה ופנים היוצרת באופן טבעי גם ריח לא נעים. אין מדובר במחלה, אך בהחלט במטרד אשר גורם לירידה באיכות החיים.

חשוב להפריד בין שני סוגי הזעה: הזעת יתר מוקדית (המתמקדת באיברים שהוזכרו קודם לכן) והזעת יתר כללית אשר היא לרוב תסמין של בעיה אחרת, כמו השמנת יתר, ירידה בכמות ההורמונים, פעילות יתר של בלוטת התריס ועוד.

האם אתה סובל מהזעת יתר?

בשל העובדה שהזעה באזורים כמו בית שחי ומפשעה הינה נפוצה ואופיינית, אנשים רבים אינם מייחסים לכך חשיבות של ממש. רק כשזה מגיע להזעת יתר חריגה באיברים כמו ידיים וכפות הרגליים, אנו מבקשים לבדוק את הנושא.לסובלים מבעיית ההזעה אין גיל או מין. על אף שנשים רבות בגיל העמידה, מעידות על הזעת יתר בשל ירידה בהורמון האסטרוגן. אך ענו לעצמכם על השאלות הבאות: האם החברה הכי טובה שלכם היא מגבת? האם אתם נוטים ללבוש חולצות כהות? נמנעים מלחיצת יד ומיציאה לכל מקום שאינו ממוזג? בכן, לא נעים, אך יש דרכים לטפל בבעיית ההזעה.

מתי זה קורה?

בעונה החמה, כמובן. או לחילופין בחורף, בו מחממים את הבית באופן קבע. כמו כן, הזעת יתר עשוי להיגרם גם באכילה של מזונות חמים. לצד כל אלו, אלו הסובלים מהזעת יתר מוקדית, יידעו לומר שזה קורה בעיקר ממצבי לחץ, מתח והתרגשות ופחות תלויים בטמפרטורה שבחוץ.

מה עושים?

ובכן, תחילה יש להבין שאין לנו דיאלוג ממשי עם בלוטות הזיעה. הן לא מקשיבות לנו, כי אם למערכת העצבים שלנו. אתם יכולים לקרוא להם רובוטים העובדים על אוטומט. אולם, סמכו על האדם שימצא פיתרונות:

ניתוח סימפטקטומיה אנדוסקופית:

טיפול הזעת יתר על ידי ניתוח בהרדמה כללית המבוצע דרך חתכים זעירים בבית השחי או בקדמת בית החזה ומטרתו לבצע ניתוק של העצב הסימפטטי.אשר יביא להפסקת ההזעה לחלוטין בכפות הידיים וגם בפנים. חסרונותיו: ידוע כגורם לתופעת "ההזעה המפצה" (הזעת יתר במקומות אחרים בגוף) ולעיתים גם לתחושת יובש מוחלט בכפות הידיים.

שאיבת בלוטות זיעה:

ניתוח המתבצע בהרדמה מקומית ומטרתו: שאיבת בלוטות הזיעה בעזרת צינורות המוחדרים לבית השחי. התוצאה ברוב המקרים מיידית. החיסרון הוא שבשליש מהמקרים עשויה להיות תופעת הלוואי של ההזעה המפצה גם כן.

בוטוקס:

טיפול חדשני למניעת הזעה המתבצע על ידי הזרקה לבלוטת התריס. טיפול האורך כעשר דקות ומחזיק מעמד לתקופה הנעה בין 4 חודשים לשנה וחצי. חסרונותיו: יקר יחסית ויש לחזור עליו אחת לשנה לערך.

תכשירים למריחה מקומית:

תכשירים עבור מניעת הזעה המכילים מלחי אלומיניום הידועים כנוגדי זיעה. מדובר בעלות נמוכה, אך יעילותם בכל הנוגע להזעה היא חלקית ומריחת התכשיר עלולה להביא לגירויים בעור.

טיפול בחשמל:

הנחת האיבר הסובל מהזעה בתוך מים והעברת זרם חשמל אשר תפקידו לפגום בפעילות בלוטות הזיעה. מספר טיפולים יכול למנוע הזעת יתר לתקופה ארוכה יחסית, אך מדובר בשיטה הדורשת עקביות.

קישורים חיצוניים: