השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
דיור


מאמרים נוספים בתחום

משכנתא פריים – למי היא מתאימה וכיצד ניתן לחשבה

קיימים סוגים שונים של משכנתאות. אחד מהסוגים הינו משכנתא שאיננה צמודה למדד המחירים לצרכן או לכל מטבע אחר, כי אם מבוססת על ריבית פריים. ריבית הפריים, הינה ריבית, הנקבעת על ידי הבנקים השונים לצורך חישוב עסקאות וחיוב הלקוחות. ריבית הפריים מבוססת על הריבית המתפרסמת ונקבעת על ידי בנק ישראל ומשתנה משנה לשנה. אם אתם מעוניינים במשכנתא פריים, אתם מוזמנים לקרוא את הכתבה הבאה. מהם יתרונותיה של משכנתא מסוג זה? אילו תנאים כוללת וכיצד ניתן לחשבה בעזרתו של מחשבון משכנתא פריים? על שאלות אלו ועוד, בכתבה שלפניכם.

התנאים הנכללים במסגרתה של משכנתא פריים ומדוע בוחרים בה

משכנתא פריים ניתנת לתקופה של ארבע שנים עד שלושים שנה. בכל הקשור להצמדה, היא איננה צמודה לממד כלשהו אך הריבית שלה מתבססת על ריבית הפריים, המוגדרת מראש. רבים בוחרים במשכנתא מסוג זה שכן איננה מושפעת מגובה האינפלציה, העלולה להיות גבוהה במהלך תקופת המשכנתא, ואיננה צמודה לממד מכל סוג שהוא. בנוסף, מכיוון שצמודה לריבית בנק ישראל, הרי שכשזו יורדת, משתנה גם הריבית במסגרתה של הלוואה זו.

מחשבון משכנתא פריים – לשם מה נועד

מחשבון משכנתא פריים נועד לעזור להעריך את גובה המשכנתא בהתאם לתנודות השונות. מחשבון משכנתא פריים הינו כלי יעיל וזמין, אותו ניתן למצוא באתרים שונים, הפועל באופן פשוט בהתאם לנתונים המוזנים בו. למרות יתרונותיה הרבים של משכנתא מסוג זה, יש לקחת בחשבון כי ריבית הפריים גם צפויה לעלות, ממש כשם שצפויה לרדת, בהתאם למצבו של השוק. ולכן, ישנה חשיבות רבה בבדיקתה של המשכנתא בעזרתו של מחשבון משכנתא פריים. מחשבון משכנתא פריים מסייע בחישוב גובה ההחזר החודשי במידה והריבית, שנקבעה על ידי בנק ישראל, תעלה, ובעקבותיה גם הריבית של המשכנתא. מכיוון שניתן לחזות את עליית הריבית לתקופה של שנה, מחשבון משכנתא פריים זה, יכול לעזור בחישוב החזר התשלומים על פי תחזיות אלו.

מחשבון משכנתא פריים – כיצד זה עובד

על מנת לחשב באמצעותו של מחשבון משכנתא פריים את ההחזרים החודשיים נדרשים להזין את הנתונים הבאים: סכום ההלוואה, תקופת ההלוואה והריבית, כפי שנקבעה מראש. ניתן לשנות בכל פעם את הנתונים המוזנים במסגרתו של מחשבון משכנתא פריים זה, אולם יש לזכור כי כל שינוי מביא לתוצאות שונות. ניתן למצוא מחשבון משכנתא פריים המציג גם את יתרת הקרן בכל חודש ואת אופן חלוקתו של התשלום החודשי, בכל הקשור למרכיבי הקרן וכן מרכיבי הריבית. מחשבון משכנתא פריים, בדומה למחשבונים אחרים, הינו אחד הכלים החשובים ביותר בבואכם לבחור את המסלול המשתלם והמתאים לכם מבחינה כלכלית ומבחינת התנאים השונים, המוצעים במסגרתו.