השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

משכנתא מחשבון לחישוב הריבית

יש הרבה גורמים שמשפיעים על גובה המשכנתא שלנו. כמובן שבראש ובראשונה מדובר על גובה המשכנתא שאנחנו לוקחים. אולם, יש נתון נוסף שמשפיע מאד, וחשוב מאד לשים לב אליו - הריבית של המשכנתא שלנו. לרוב כאשר מדובר על הלוואות אחרות, השפעת הריבית היא קטנה יחסית. ככל שהסכום נמוך יותר - כך הריבית משפיעה עליו פחות (משום שהיא אחוז אשר מחושב מתוך סכום ההחזר). אולם, משכנתא, גם אם היא נמוכה יחסית, תמיד תשפיע הרבה מאד על הריבית, משום שמדובר על סכום מכובד. לכן, כדי לחשב ריבית כמו שצריך ראוי לעשות שימוש בכלי שנקרא משכנתא מחשבון. משכנתא מחשבון הוא כלי מאד מיוחד לחישוב כל מה שצריך לדעת על תשלום המשכנתא. כך משכנתא מחשבון עובד בהקשר לחישוב ריבית.‫

הדרך לחשב ריבית עם משכנתא מחשבון

משכנתא מחשבון חשוב לציין, הוא לא רק כלי לחישוב הריבית. משכנתא מחשבון הוא כלי שעוזר לחשב כל מה שקשור למשכנתא עצמה. יש מי שכבר יודע איזה ריבית הוא ישלם, ורוצה לדוגמא לבדוק איך פריסת התשלומים השונה תשפיע על ההחזר החודשי שלו, ועל הסכום הכולל שהוא ישם לאורך השנים. אולם כרגע אנחנו נתמקד בהשפעה של הריבית. יש הרבה מאד סוגי ריבית שהבנקים מוכנים להציע לנו. יש ריבית שמשתנה ויש ריבית צמודה. יש ריבית שצמודה למדדים מסוימים, ויש כאלה שלא תלויות באף מדד. איזו ריבית היא הטובה ביותר? אין לכך כמובן תשובה חד משמעית - אחרת כולם היו לוקחים את אותה ריבית. לכל אחד יכולה להתאים סוג שונה של ריבית. משכנתא מחשבון עוזר לכם לבדוק אופציות שונות. אם מדובר על ריבית קבועה- ברור שהחישוב הוא קל ופשוט. אבל מה עושים במקרה של ריבית משתנה? במקרה זה, משכנתא מחשבון נותן מספר כלים להתמודדות עם המצב. משכנתא מחשבון נותן לנו אפשרות להכניס השערה שלנו בנוגע לעליה או לירידה כללית בריבית שנחווה לאורך השנים. האם אנחנו כלכלנים מקצועיים? ברור שלא, אבל זה לא משנה. מה שחשוב זה כי משכנתא מחשבון נותן לנו לבדוק את כל האפשרויות הנוגעות לשינוי בריבית המשתנה. נוכל לבדוק גם מקרי קיצון של עליה חדה או ירידה חדה, וגם מקרים של עליות וירידות מתונות, ולראות בסופו של דבר מה היחס ביניהן לבין משכנתא בריבית קבועה.

משכנתא מחשבון עוזר בהמשך התהליך

לאחר שמצאנו את הריבית שנראית לנו הטובה ביותר באמצעות משכנתא מחשבון, התהליך כמובן לא נגמר פה. יש עוד כמה החלטות שצריך לקבל, וכמובן משכנתא מחשבון יעזור לנו לקבל אותן. כבר ציינו מקודם כי פריסת התשלומים היא גם נושא שחשוב לשים לב אליה. זה מתקשר שוב לנושא הריבית. מצד אחד, ככל שהפריסה תהיה קצרה יותר, כך הריבית תשפיע יותר על כל סכום, שכן בכל חודש נשלם סכום גבוה יותר. מצד שני בפריסה רחבה הריבית על הסכום הנמוך יכולה להצטבר לסכום גבוה אף היא. בעזרת משכנתא מחשבון נוכל לראות איך השילוב של ריביות שונות על פריסות תשלומים שונות משפיע על ההחזר החודשי וההחזר הכולל.