השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

איך יועץ משכנתאות חוסך לנו כסף?

בכל מקום רק כותבים לנו עד כמה יועץ משכנתאות יכול לחסוך לנו כסף, לעזור לנו, וממש לשנות את מסלול החיים שלנו. אבל איך בעצם יועץ משכנתאות חוסך לנו כל כך הרבה כסף? הרי הוא גובה מאיתנו סכום מכובד מאד של כסף בתמורה לייעוץ. אז האם יועץ משכנתאות באמת יכול לחסוך לנו עשרות ואף מאות אלפי שקלים? בהחלט כן! במאמר זה נסקור כמה מהשיטות של יועץ משכנתאות, ונבין למעשה את צורת העבודה שלו, ובמה היא שונה מצורת העבודה של האדם הפשוט.

השיטות של יועץ משכנתאות

בשלב הראשון, יועץ משכנתאות נפגש איתנו. יועץ משכנתאות מקצועי יאסוף מאיתנו לא מעט פרטים על אורח החיים שלנו. הדבר נוגע לא רק להתנהלותנו הכלכלית. היועץ אכן יבדוק את המשכורות שלנו ואת רמת ההכנסות וההוצאות, אבל הוא גם יברר עוד כמה דברים. לדוגמא - האם אנחנו מתכננים בקרוב להביא עוד ילדים לעולם? על פניו זו החלטה מאד אישית, אבל יש לה עלויות כלכליות משמעותיות במיוחד. העבודה של יועץ משכנתאות היא לא רק למצוא משכנתא שתהיה נוחה עבורנו בשנתיים הקרובות, אלא למצוא מסלול משכנתא שיהיה נוח לתשלום גם בעוד עשר שנים או אפילו 15 שנה. לכן היועץ יכניס למשוואה גם נתונים על הוצאות והכנסות עתידיות שאפשר בהחלט לקחת בחשבון. לאחר מכן, יועץ משכנתאות בעצם עושה סיבוב אצל הבנקים למשכנתאות. הוא מציג בפניהם את הנתונים שלכם, ומקבל את ההוצאות השונות. הבנקים עצמם, חשוב לציין, לא יכולים לפתות אל היועץ בכל מיני הטבות מיוחדות. יועץ משכנתאות מקצועי, הוא לרוב אדם שהיה בעבר בתוך המערכת הפיננסית, ולכן הוא מכיר את כל הז'רגון המקצועי, וכמובן את כל השיטות השיווקיות של הבנקים. בהמשך, יועץ משכנתאות בעצם עושה עבורנו מעין עבודת "תרגום". כלומר לוקח את ההצעות מהבנקים, ומסביר לנו אותן בלשון פשוטה, ומסביר לנו מה לדעתו תהיה ההשפעה של כל מסלול על החיים שלנו. יועץ משכנתאות לוקח בחשבון גם שינויים שיכולים להתרחש בחיים שלנו - חיוביים ושליליים כאחד.

האם אנחנו מחויבים לקבל את ההחלטה של יועץ משכנתאות?

יועץ משכנתאות כשמו כן הוא - יועץ בלבד. יועץ משכנתאות לא יקבל עבורנו את ההחלטה הסופית בנוגע למסלול המשכנתא. אנחנו בלבד נחליט מה ההצעה הטובה ביותר עבורנו. אף על פי כן, ולמרות שאין חובה, מדהים לראות עד כמה כמעט כל האנשים נוטים לקבל את הדעה של יועץ המשכנתאות - וכמובן לא להתחרט עליה. איך אפשר להסביר זאת? יועץ משכנתאות הוא אדם אובייקטיבי, שלא תלוי באף בנק. כאדם כזה, ליועץ יש נאמנות אך ורק לאדם אחד - ללקוח שלו. לכן אנשים מקבלים עצות טובות ומקצועיות מהיועץ שלהם, ומנהלים את חייהם הכלכלים והאישיים בהצלחה לאורך השנים.