השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

חישוב משכנתא - תנאי בסיסי לחיים שמנוהלים נכון כלכלית

משכנתא היא ככל הנראה ההלוואה הגדולה ביותר שאדם או בני זוג יקחו במהלך כל ימי חייהם. היא משמשת על פי רוב לצורך רכישת נכס מקרקעין כמו דירה או בית, לעיתים עבור שיפוץ או הרחבה של דירה קיימת, ולעיתים רחוקות יותר עבור הוצאה גדולה אחרת, כמו מימון לימודים, חתונה, נסיעה לחוץ לארץ ועוד. כך או כך, משכנתא היא החלטה כבדה שיש לקחת בעיניים פקוחות לרווחה, תוך הבנה של התנאים וההגבלות שלה ועם הרבה תכנון, על מנת לאפשר חיים מכובדים ונכונים שמנוהלים כלכלית בצורה אפקטיבית. לשם כך בדיוק יש לבצע חישוב משכנתא דקדקני ומפורט.

חישוב משכנתא - על מה ולמה?

ההלוואה הגדולה הזו הקרויה משכנתא, היא למעשה ערובה של הבנק לכך שאדם או משפחה יעמדו בתשלומי ההחזר עבור אותו נכס מקרקעין שהתאפשר להם בזכותה. במידה ובעליהם של הנכס המשועבד לא מצליחים לעמוד בהחזר החודשי עבור תשלומי המשכנתא, יכול הבנק בעזרת המדינה וחוקיה לקחת את הנכס לעצמו ולמכור אותה בעזרת כינוס נכסים. על מנת למנוע מצב קיצוני ובלתי רצוי שכזה, חשוב לבצע חישוב משכנתא עוד בטרם לקיחת המשכנתא, על מנת להבין מהו הסכום הריאלי אותו תוכלו להחזיר לבנק וכך ליהנות מהנכס ומניהול נכון של עתידכם הכלכלי. למעשה חישוב משכנתא הוא תהליך שלם, שמתחיל מאיסוף מידע והבנה של הצרכים שלכם, ממשיך בקבלת מידע מפורט מיועץ משכנתאות לגבי מסלולי משכנתא שונים ומסתיים בביצוע חישוב משכנתא בפועל בעזרת מחשבון משכנתא, שלאחריו ניתן לחתום על ביצוע המשכנתא ולהמשיך לקראת רכישת הדירה. אין ספק כי חישוב משכנתא הוא צעד הכרחי ומתבקש עבור כל מי שעומד לקחת משכנתא.

חישוב משכנתא - איך זה מתבצע הלכה למעשה?

מחשבון משכנתא הוא כלי פשוט ויעיל, שבעזרתו יכול כל מי שעומד לקחת משכנתא,לבצע חישוב משכנתא ולהבין לעומק מהו גובה ההחזר החודשי שלו, וכיצד הוא יכול להשתנות כשמדד המחירים לצרכן או הריבית משתנים. כאשר מבצעים חישוב משכנתא שכזה, מזינים אל תוך מחשבון משכנתא את הנתונים המלאים של סכום ההלוואה המבוקשת, משך ההחזר המבוקש, גובה ההחזר החודשי המבוקש, וכן מוסיפים את הפרטים הנחוצים בנוגע לעלייה השנתית המוצגת במדד המחירים לצרכן ולגבי הריבית הנתונה, ומשחקים עם הפרמטרים השונים כדי לראות איך שינוי של אחד משפיע על חישוב משכנתא כולה בפועל. כך ניתן לבסס את ההחלטה איזו משכנתא לבחור מתוך ההצעות שקיבלתם, וכן להבין מהו ההחזר החודשי הריאלי. בעזרת חישוב משכנתא שכזה יכול כל מי שעומד לקחת משכנתא לקבל פירוט בנושא שנוגע אליו, בין אם מדובר בסכום ההלוואה שהוא מעוניין לקחת, בתקופת ההחזר שנפרסה עבורו או בגובה ההחזר החודשי שהוא מעוניין ו/או מסוגל לעמוד בו.ד.