השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בביטוח לרכב נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
ביטוח


מאמרים נוספים בתחום

גם בביטוח חובה אפשר לשלם פחות

 כל בעל רכב יודע כי עליו לרכוש ביטוח חובה, אך לא רבים יודעים כיצד להשיג הצעת מחיר נוחה עבור ביטוח משתלם. ראשית, יש לזכור כי ביטוח חובה פועל על פי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים. המשמעות היא שישנה דרישה גבוהה מאוד לביטוחים והתחרות בקרב החברות גדולה מאוד.


 הגנה מתביעות נגד הפוגעים

ביטוח חובה אינו משמש לפיצוי כספי עבור רכוש הנפגע בתאונה, וגם לא עבור נפגע בצד שלישי. במילים אחרות, ביטוח חובה הוא הבסיס לפיצוי פיזי כתוצאה מתאונת דרכים, אך אינו חל על הרחבות אחרות. עם זאת, חוק ביטוח חובה מכסה הרבה מאוד סוגי נזקים: סבל וכאבים, שבירת עצמות, פגיעות פיזיות, אשפוז בבית חולים או במוסד שיקומי אחר, ואפילו הפסד ימי עבודה ופגיעה ביכולת השתכרות עתידית. מבחינת הניזוקים אשר אינם מכוסים במסגרת חוק ביטוח חובה, אפשר למנות נהגים ברכב גנוב או כאלו הנוהגים ללא אישור מבעלי הרכב, נהג ללא רישיון מתאים, נהגים ברכב אשר שימש לביצוע עבירה מכל סוג וכמובן נהגים אשר לא מחזיקים בביטוח חובה בתוקף. אספקט נוסף של חוק הפיצויים קשור להגנה על הפוגעים, משום שהוא מאפשר תביעה של חברות הביטוח בלבד ולא של הנהג אשר גרם לתאונה. 

כיצד נקבע מחיר הביטוח?

על מנת לרכוש ביטוח חובה המספק כיסוי מקסימאלי ישנן מספר נקודות עליהן כדאי לשים דגש. חברות הביטוח יכולות להחליט כיצד להגביל את הפוליסה, ואף את המבוטח. במידה והנהג מחזיק בתביעות קודמות, המחיר של ביטוח חובה עולה. בנוסף, הביטוח נמצא בסכנת הגבלה במידה ורישיון הרכב עצמו נשלל, משום שהרכב עלול להיות במצב בלתי תקין. גם היעדר של כריות אוויר, לצורך העניין, מעלה את הפרמיה עבור ביטוח חובה וגורר תשלום גבוה יותר. לבסוף, ישנה חשיבות גם לזהות הנוסעים ולגילם, משום שנהג חדש או צעיר משלם יותר עבור הביטוח מאשר נהג ותיק.


מהי חברת "הפול"?

האלטרנטיבה הקיימת לחברות הביטוח הרגילות היא חברת "הפול". לא רבים יודעים זאת, אך כאשר הנתונים אותם מציג הנהג מצביעים על רמת סיכונים גבוהה, חברת הביטוח יכולה לסרב למכור פוליסה. במקרה כזה נכנס לתמונה מאגר ביטוח הרכב בישראל, והוא עוסק בעיקר בביטוח אשר נחשב לבעל סיכונים מיוחדים – בעלי רכב דו גלגלי, נהגים שהורשעו בעבר בעבירות דומה וכדומה.

אי אפשר להחזיק רכב בלי ביטוח חובה

כפי שניתן לראות, ביטוח חובה הוא חלק בלתי נפרד מאחזקת רכב פרטי. אך התשלום עבור ביטוח מהסוג הזה לא חייב להיות גבוה, משום שהשוואה בין הצעות של חברות שונות יכולה להוזיל משמעותית את העלויות. השתמשו באתרי אינטרנט אמינים, קבלו מידע והתייעצו עם גורמים מומחים על מנת לרכוש ביטוח זול שיאפשר לכם את סוגי ההגנות שאתם צריכים.