השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בביטוח דירה נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
ביטוח


מאמרים נוספים בתחום

ביטוח דירה חשוב כמו ביטוח חיים

 רכישת ביטוח דירה היא פעולה המצטרפת לשלל דרכים להבטיח התמודדות מול מצבים בלתי צפויים. למרות שנהוג להתייחס לנושא הביטוח רק כאשר רוכשים דירה חדשה, חשוב מאוד להתעניין על ביטוח דירה גם לגבי דירות שכורות. הסיבות לכך מגוונות, וקשורות לאופן בו כל אחד מאיתנו צריך להתכונן לעתיד. חשוב להבין בין ביטוח של תכולת הדירה לבין ביטוח המבנה עצמו, אשר לרוב מופיע בחוזי השכירות. למעשה, לעיתים כלולים בחוזי השכירות הוראות בדבר המחויבות של השוכר לרכוש ביטוח דירה הכולל אחריות חוקית כלפי צד ג', ולעיתים גם פטור מתחלוף למען המשכיר. במצב כזה מומלץ להצמיד את עלות הביטוח לעלות ההשכרה, ולהתחשב גם בפרמיות נוספות הקשורות למקרים של פיצוץ צנרת וכדומה. בכל מקרה, כל ביטוח דירה הניתן על ידי חברות הביטוח כולל הרחבות אחרות ואין דרך ליצור אחידות בין הסכמי הכיסוי.


 

כיצד מוגדרים בני משפחה בביטוח?

הביטוח מגדיר בני משפחה של המבוטח בתור בן זוג, ילדים, הורים או קרובים אחרים המתגוררים בדרך קבע בדירה. חשוב לשים לב כי קרובי משפחה אשר אינם מתגוררים בדירה לא נכללים בביטוח, אך רכושם של כל השאר הם חלק מהתכולה. עם זאת, תכולה של ביטוח דירה לא כוללת רכוש בחדר המדרגות, בגינה או על דרכים מרוצפות אליה או ממנה החוצה. גם כלי רכב מנועיים הנמצאים בדירה אינם נכללים בביטוח התכולה, וגם לא בעלי חיים, כלי שייט, ניירות ערך ומסמכים אחרים בעלי ערך כלכלי מכל סוג. לגבי פריטים יקרים אשר לא מצוינים ברשימת הפוליסה, יש לציין את הכסף המזומן שהחזרו נע בין 0.5% ל-2%, פסלים ויצירות אמנות שמגיע עד 10% מסכום הביטוח ותכשיטים או כלי זהב שמגיעים גם הם עד ל-10% מביטוח התכולה כולו וספציפית עד 2% לפריט.


 

האם ניתן להבטיח אובדן תשלומי שכירות?

במסגרת ביטוח דירה ניתן גם להתייחס לאובדן תשלומי השכירות. אם המבוטח נמצא במצב בו הוא הבעלים, אך עליו לשלם על דירה חלופית, הביטוח מאפשר כיסוי. גם במקרים בהם השוכר אינו יכול לקבל רטרואקטיבית את התשלומים ששילם עבור דירה שנהרסה הביטוח יכול לעמוד לזכותו, וגם במצבים בהם המבוטח הוא בעלים של דירה המושכרת לדיירי משנה – משום שבמצב כזה הוא למעשה מאבד את הכנסתו. תוספת תשלום עבור אובדן שכר דירה הם חלק מהתשלומים המקיפים ביטוח דירה, ומומלץ לבצע השוואת מחירים לפני שמחליטים היכן לרכוש את הביטוח.

לסיכום, ביטוח דירה אמנם יכול להיראות נושא מורכב, אך לא כדאי להתעלם ממנו. הבטחת ביטוח דירה איכותי הוא מתכון כמעט בלעדי לגיבוי כלכלי, ובכך הוא מצטרף לביטוחים אחרים כמו ביטוחי רכב או חיים. הקדימו לרכוש ביטוח דירה, בצעו סקירת שוק וקבלו החלטה שתעזור לכם לישון בשקט בלילה.