השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בעמלות מסחר בבורסה נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

לשלם עמלות מסחר בבורסה ועדיין להרוויח

כמו כל תחום אחר בחיים שלנו, גם עבור מסחר בבורסה אתם צריכים לשלם עמלה מסוימת. היום משלמים עמלות מסחר בבורסה כמעט עבור כל פעולה שאתם מקיימים למעשה במסחר של ניירות ערך. אתם תשלמו עמלות מסחר בבורסה עבור מכירה של מניות, עבור קניה של מניות, עבור מסחר באגרות חוב. גם עבור הניהול עצמו של תיק ההשקעות שלכם אתם תצטרכו לשלם עמלות מסחר בבורסה. חשוב לציין שבמקרים מסוימים, ככל שהרווחים שלכם מהמסחר יהיו גבוהים יותר, כך הסכום של עמלות מסחר בבורסה יהיה אף הוא גבוה יותר. אז איך בכל זאת מרוויחים, ולא משלמים עמלות גבוהות מידי?
 
לפנות לבנקים או לחברות השקעות?
יותר מכל תחום אחר, אפשר לראות את ההבדל בין הבנקים לבין חברות ההשקעות בנושא של עמלות מסחר בבורסה. היום מי שרוצה לפתוח תיק השקעות עומדות מולו למעשה שתי אופציות - או לפנות לבנק שלו וליועצי ההשקעות מטעם הבנק שינהלו את תיק ההשקעות שלו, או לפנות לחברת השקעות חיצונית.
יש כל מיני הבדלים בין ניהול תיק ההשקעות בבנק וניהול תיק ההשקעות בחברת ההשקעות, אבל לא ניכנס לכך כעת. מה שחשוב להבין הוא שקיים הבדל משמעותי מאד בסכומים של עמלות מסחר בבורסה בין הבנקים לחברות ההשקעות. ההבדל אגב, הוא לטובת חברות ההשקעות. עמלות מסחר בבורסה אשר חברות ההשקעות החיצוניות גובות, הוא בצורה משמעותית נמוך יותר מזה של הבנקים.
למה הסכום של עמלות מסחר בבורסה נמוך יותר אצל חברות ההשקעות? מסיבה פשוטה. באופן עקרוני, תמיד הבנקים יהיו אלו שיעשו אליכם את הפניה הראשונית לפתיחת תיק השקעות. הם רואים את החשבון שלכם בכל רגע, ואם מזהים לקוח פוטנציאלי עם חשבון עו"ש חיובי, הם כמובן יציעו לו לפתוח אצלם תיק השקעות. זה לא נעשה מטוב לב, אלא כי הם מרוויחים מהתהליך דרך עמלות מסחר בבורסה. לעומת זאת, חברות ההשקעות מעוניינות למשוך לקוחות, ולכן מציעות סכומים נמוכים יותר של עמלות מסחר בבורסה, שאף לעתים לא מושפעות מהסכומים שאתם מרוויחים בבורסה.
 
ומה עם חברות שמציעות השקעות ללא עמלות מסחר בבורסה?
יש היום לא מעט פרסומים של חברות שמציעות לכם ניהול של תיק ההשקעות ללא תשלום של עמלות מסחר בבורסה. על פניו - הצעה שנראית מאד משתלמת ומאד כדאית. בפועל, כדאי לבדוק את ההצעה הזו היטב. לרוב אתם אמנם לא תידרשו לשלם עמלות מסחר בבורסה על הפעולות היומיומיות כמו קניה או מכירת מניות וכיו"ב, אבל המחיר הקבוע שתשלמו לחברת ההשקעות, יהיה גבוה יותר באופן יחסי. מצד שני, זה גם יכול להשאיר לכם פתח גדול יותר למיקוח על הגובה של עמלות מסחר בבורסה.
בסופו של דבר כדאי תמיד לזכור שאפשר להתמקח על העלות של עמלות מסחר בבורסה שגובים מכם, בין אם מדובר על הבנקים או על חברות ההשקעות. כך אפשר להגיע לתשואות גבוהות במחירים נוחים.