השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בעורך דין נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בעלי מקצוע


מאמרים נוספים בתחום

מהו תפקידו של עורך דין

עורך דין הינו בוגר לימודי משפטים, בעל ההסמכה הנדרשת לעסוק בעריכת דין. עורך דין עוסק בתחום התמחות ספציפי, כמו, למשל, משפט מסחרי, דיני עבודה, דיני מיסים, דיני תעבורה, משפט פלילי ועוד והוא יכול לעבוד במסגרתו של משרד עורכי דין, הכולל כמה עורכי דין, או באופן פרטי. לעיתים ניתן למצוא משרדי עורכי דין, המציעים ללקוחותיהם, עורכי דין, העוסקים בכמה התמחויות שונות. במקרים אחרים, משרדים שונים מציעים התמחות אחת בלבד.

 

 

עורך הדין בישראל

 

על פי חוק לשכת עורכי הדין, כפי שנקבע בשנת 1961, על מנת להיות עורך דין, צריכים להתקיים שלושה תנאים. ראשית, עורך דין חייב להיות בעל השכלה משפטית גבוהה, הניתנת על ידי האוניברסיטאות השונות או המכללות בארץ. עורך דין, כדי שיוכל לעסוק במקצוע זה, חייב לעבור התמחות, הנמשכת כשנה, ומתבצעת לאחר שסיים את לימודי המשפטים שלו. התמחות זו מוכרחה להיות תחת פיקוחו של עורך דין ותיק או שופט. עורך דין חייב, גם, לעמוד בבחינות של לשכת עורכי הדין, בחינות בעל פה ובכתב, בהן נבחן בתום תקופת ההתמחות שלו. במסגרת תפקידו, מייצג עורך דין את לקוחותיו בפני בית המשפט, בפני בתי הדין השונים או בפני כל אלה בעלי סמכות שיפוטית מכל סוג שהוא. עורך דין יכול לערוך גם מסמכים בעלי אופי משפטי ואף לייצג את לקוחותיו בתהליכי משא ומתן הקשורים למסמכים אלה. עורך דין יכול לייצג את לקוחותיו במשרד ההוצאה לפועל, בלשכת מרשם המקרקעין, ברשם הפטנטים והמדגמים ועוד.

 

 

עורכי הדין בחו"ל

 

במידה ואזרח ישראלי נתקל בבעיה כלשהי במהלך שהותו בחו"ל ונזקק לשירותיו של עורך דין, הוא יכול לעשות זאת באמצעות פנייה אל עורך דין מקומי. מכיוון ששיטת המשפט בכל מדינה ומדינה שונה מזו של שיטת המשפט הישראלי, הרי שישנה חשיבות רבה לפנייה אל עורך דין מקומי, המכיר היטב את המערכת המשפטית המקומית ואת אופן פעולתה.

 

 

כיצד לבחור עורך דין

 

אם אתם נזקקים לשירותיו של עורך דין, תוכלו לפנות למשרד עורכי דין או לעורך דין עצמאי. בטרם בחירתו של עורך דין, בין אם במסגרת משרד גדול ובין אם לאו, מומלץ לפנות אליו רק לאחר קבלת חוות דעת מלקוחות קודמים, שעבדו מולו בעבר. במידה ואתם נדרשים לשירותיו, במסגרת תחום מסוים, חשוב לוודא כי עורך הדין, שאליו פניתם, אכן מספק את שירותיו בתחום זה וכי הוא בעל ניסיון וידע מקצועי מתאים. עורך דין מקצועי ומיומן יעזור לכם לעבור תהליכים משפטיים שונים, העשויים להיות מורכבים במיוחד. בהיותו כזה, עליו לעשות זאת באופן הנכון ביותר כדי לשמור על זכויותיכם השונות.