השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בעורך דין נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בעלי מקצוע


מאמרים נוספים בתחום

עורך דין פלילי מהו?

עולם המשפטים מחולק, כידוע, לכמה תחומי התמחות. במהלך לימודי המשפטים, בוחרים הלומדים את תחום התמחותם, על מנת לעסוק בהתמחות זו בתום לימודיהם. אחד התחומים הינו המשפט הפלילי. המשפט הפלילי הינו ענף משפטי, שמטרתו העיקרית, הינה הסדרת חיי החברה. את זאת עושה על ידי הגדרת התנהגויות שליליות מסוימות כהתנהגויות בלתי חוקיות וכן באמצעות כללי עשה ואל תעשה. כל אחד, המפר את אחד מהכללים שהוגדרו, מואשם בביצוע עבירה פלילית ולכן עשוי לעמוד לדין ולהיענש כפי שנקבע על פי חוק. במקרים מסוג אלה עומד לרשות המואשם, עורך דין פלילי. מה תפקידו של עורך דין פלילי וכיצד לבחור את המתאים ביותר? על כך, בכתבה הבאה.

 

 

תפקידו של עורך דין פלילי

 

במקרים בהם עומד אדם לדין, בגין עבירה פלילית כלשהי, החל מעבירות קלות ועד עבירות חמורות ביותר, הנמצאות תחת ענף הפלילים, עומד לרשותו עורך דין פלילי. עורך דין פלילי מסייע לו לקבל זיכוי מעונש צפוי או לקבל הקלות בחומרת עונשו. תפקידו המרכזי של עורך דין פלילי להוכיח כי הלקוח שלו, העומד לדין בבית המשפט, חף מפשע או, מנגד, לדאוג שיוקל עונשו. העונש, במקרים רבים, במסגרת המשפט הפלילי, עשוי להיות שהות ארוכה בבית הסוהר או תשלום סכומי כסף גבוהים ביותר, כקנס. עורך דין פלילי יכול להפחית את משך שנות המאסר או את גובה הקנס או, במקרים אחרים, להביא לכדי זיכויו המלא של לקוחו. עורך דין פלילי יכול להביא גם לכדי מחיקתם של רישומים פליליים. באופן זה יכול הלקוח, לזכות בהזדמנות לעסוק בעבודות שונות, בהן לא יכול היה לעסוק אלמלא היה בעל רישומים פליליים כלשהם. גם במידה ומדובר בלקוח, המרצה את תקופת המאסר שלו, יכול הלקוח להיעזר בשירותיו של עורך דין פלילי לצורך ערעור בעונש או הקלה בו.

 

 

כיצד לבחור עורך דין פלילי

 

במידה ונזקקים לשירותיו של עורך דין פלילי חשוב לוודא כי מדובר בעורך דין בעל התמחות במשפט הפלילי, עורך דין המכיר היטב את הענף ובעל ניסיון מקצועי וותק בתחום. מכיוון שלעיתים מדובר בעונשים כבדים, כמו מאסר של שנים רבות או קנסות גבוהים, ישנה חשיבות רבה לבחירתו של עורך דין פלילי מקצועי ומיומן, שיוכל לייצג את לקוחותיו באופן הטוב ביותר. מומלץ לבקש חוות דעת לגבי עורך הדין הנבחר, מומלץ לבחון היטב את משרד עורכי הדין בו הוא מועסק (במידה ועובד במשרד של כמה עורכי דין) ובמיוחד חשוב לבחון את אופן התנהגותו מול לקוחותיו ויכולתו לייצג ולהשפיע בבית המשפט עצמו, במסגרת המשפט או ההליך המשפטי בו מעורבים לקוחותיו.