השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בעורך דין נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בעלי מקצוע


מאמרים נוספים בתחום

מתי נזדקק לעורך דין מקרקעין

עורך דין מקרקעין הינו עורך דין, העוסק בכל הקשור לתחום המקרקעין בהיבטיו השונים. כמו, למשל, העברת בעלות, מכירת קרקע, השכרת קרקע, תכנון ובניה ועוד. ענף המקרקעין הינו ענף, הכולל במסגרתו, מגוון של פעולות שונות, הדורשות, על מנת שתתבצענה באופן הנכון ביותר ועל פי החוק, את מעורבותו של עורך דין מקרקעין. מה תפקידו המרכזי של עורך דין מקרקעין ומתי נדרשים בסיועו? על כך, בכתבה הבאה.

 

 

במה עוסק עורך דין מקרקעין

 

עורך דין מקרקעין יכול לסייע במקרים של העברות בעלות על הקרקע, דרך מכירתה, דרך שינוי ייעודה או במסגרת העברת הבעלות עצמה. על מנת לבצע העברת בעלות זו ישנה דרישה לחתימתו של עורך דין מקרקעין וזו לא תוכל להתבצע ללא חתימתו. עורך דין מקרקעין עומד לרשות לקוחותיו גם במקרים של השכרת מקרקעין, לאחר תקופה של חמש שנים. מעורבותו של עורך דין מקרקעין נדרשת, ובמיוחד כשמדובר בשטח גדול. עורך דין מקרקעין מסייע גם במקרים הקשורים לתכנון ובניה. כמו, למשל, כשמדובר בבית משותף ודייריו מעוניינים להרחיבו, ישנו צורך בהסכמתם של לפחות 75% מהדיירים. במידה וכמה מהדיירים מתנגדים להרחבה זו, ניתן להפעיל נגדם תקנות מיוחדות בתחום הבנייה והתכנון בעזרתו של עורך דין מקרקעין, המתמחה בתחום זה. גם במקרים של עסקה, הכוללת דמי מפתח, ישנה חשיבות לסיועו של עורך דין מקרקעין, המבטיח לדאוג לזכויותיו של בעל הדירה, המגיעות לו על פי החוק להגנת הדייר.

 

 

כיצד לבחור עורך דין מקרקעין

 

עסקאות נדל"ן הינן עסקאות מורכבות, העשויות להימשך על פני תקופת זמן ארוכה במיוחד. מכיוון שמעורבים בהן כמה צדדים וחוקים שונים, הקשורים בתחום המקרקעין, ישנו צורך בשירותיו של עורך דין מקרקעין על מנת להבטיח את זכויותיהם של הלוקחים בהן חלק. בטרם בחירתו של עורך דין מקרקעין חשוב לבחון היטב את מידת כישוריו. מומלץ לבחור עורך דין מקרקעין בעל ניסיון וותק בתחום המקרקעין, עורך דין שעבד אל מול עסקאות נדל"ן שונות, ובמיוחד אם אתם נדרשים בשירותיו כשמדובר בעסקת נדל"ן גדולה במיוחד. במידה ומדובר בעורך דין, העובד במסגרת משרד עורכי דין, חשוב לבדוק את מידת מקצועיותו של משרד זה וכן ניסיונו בתחום. כדאי לזכור כי תחום המקרקעין דורש הבנה רבה והתמקצעות, ולכן בחירתו של עורך דין, המתמחה בתחום זה ולא בתחומים אחרים, חשובה במיוחד. כדאי לבדוק מול לקוחותיו השונים את מידת שביעות הרצון שלהם משירותיו וכן להשוות בין כמה משרדי עורכי דין שונים, המספקים שירותים מסוג זה. כדי ליהנות משקט נפשי וייצוג הולם, חשוב לבחור בקפידה, ומתאים ככל האפשר.