השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקורס יאכטות נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

רשיון משיט

למה כדאי להוציא רשיון משיט
רשיון משיט מקנה לכם למעשה את הזכות להשיט יאכטה בחופי הארץ, ובשלב מתקדם יותר אף ברחבי העולם. חשבו לרגע אחד על מגוון היתרונות של רשיון משיט: ראשית מדובר בפתח לקריירה מוצלחת בתחום הימאות. היום אפשר להשתלב בתור משיטי יאכטה של אנשים פרטיים או של חברות גדולות. כמו כן, רשיון משיט גם יכול להיות תחביב נהדר לשעות הפנאי, למי שיש לו את הזמן והיכולת לרכוש יאכטה. חשבו על עצמכם משיטים אותה במים הצלולים של חופי ישראל, נהנים מהרוח ומהגלים. אין ספק, שלמי שמוציא רשיון משיט, עולם חדש לחלוטין נפרש לפניו. אבל רגע לפני שאנחנו שוקעים לתוך החלומות - איך מוציאים את הרישיון הזה?
 
הדרך להוציא רשיון משיט
רשיון משיט לצורך השטת יאכטות נקרא גם רשיון משיט 30. ממש כמו הוצאת רשיון נהיגה, כך גם הוצאה של רשיון להשטת יאכטה, כפופה ישירות למשרד התחבורה, במקרה הזה למנהל הספנות של המשרד. בישראל פועלים מספר בתי ספר, שפועלים כמובן בפיקוח ובאישור של משרד התחבורה, שיכולים להעביר לכם קורס עיוני ומעשי בנוגע ליאכטות, ובסופו של דבר להכין אתכם למבחנים השונים.
הקורס עצמו בנוי על פי המבחנים שאתם נדרשים לעבור - בכדי לקבל רשיון משיט, עליכם לעבור לא פחות מארבעה מבחנים עיוניים שונים, ובסופו של דבר גם מבחן מעשי. לכן הקורס יהיה בנוי באותה צורה - ארבעה קורסים עיוניים שמתחברים בסופו של דבר לקורס אחד עיוני, ותוך כדי גם עוברים קורס מעשי, על מנת שתוכלו מיד ליישם את מה שלמדתם בשיעור העיוני.
מבחינת החומר שאתם נדרשים לדעת בכדי לעבור את המבחן, הוא מתחלק לארבעה נושאים מרכזיים, שגם מאפיינים כל מבחן.
  1. הנושא הראשון הוא ימאות: הכרת המפרש, עקרונות הימאות, שיוט באמצעות מנוע, וכן הכרות של חוקי השיט בארץ, וחוקי שיט בינלאומיים.
  2. הנושא השני הוא ניווט מפות: הכרה של עקרונות הניווט בים ובחוף, וכן הכרה של מפות ימיות מיוחדות.
  3. הנושא השלישי הוא ניווט מכשירים: הכרה של מכשירי הניווט השונים, תפעול המכשירים, וכן טיפול בתקלות במכשירי הניווט.
  4. הנושא הרביעי והאחרון הוא בעצם מכונאות. זכרו שכשאתם משיטים יאכטה אתם לבד בלב ים ולכן אתם צריכים להיות מוסמכים טוב טוב להכיר את המנוע של היאכטה, את המבנה שלה, את מערכות החשמל שלה וכיו"ב.
 
 
רשיון משיט לכל העולם
לאחר שהוצאתם רשיון משיט בדרגה 30, אתם חופשיים כמובן להשיט יאכטה במסגרת המים הטריטוריאליים של מדינת ישראל. אולם יש כמובן מצב שבו תרצו לפרוץ אל העולם הגדול. במקרה זה עליכם לצבור וותק של שנה בתור בעלי רשיון משיט 30, ואז תוכלו להתקדם ולעבור את המבחן לצורך קבלת רשיון משיט 60 - שהוא הרשיון שמקנה לכם את הזכות להשיט יאכטה ברחבי העולם. מומלץ לפנות לאותו בית הספר שבו הוצאתם את הרשיון הקודם, על מנת שתהיה לכם המשכיות נוחה והכרה עם הסגל והציוד.