השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקורס יאכטות נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

מה זה קורס שייט?

אם חבר שלכם אמר לכם שהוא נרשם אל קורס שייט, כדאי מאד לשאול אותו לאיזה קורס הוא בדיוק נרשם. קורס שייט הוא שם כללי בעצם למגוון רחב מאד של קורסים, שבסופו של דבר מקנים לנו את הרשיון להשיט כלי שיט שונים בתוך הים. קורס שייט אחד נבדל ממשנהו פשוט בכלי שאליו מלמדים. ככל שהכלי נחשב ליותר גדול - כך מן הסתם קורס שייט יארך יותר זמן, ויכלול יותר חומר - אך בסופו של דבר יקנה רשיון מתקדם יותר.
 
יודגש, כי יש מקרים שבהם כדי להירשם אל קורס שייט מסוים, יידרש לכם ניסיון קודם בים עם כלי שיט אחרים. אולם, יש מקרים רבים בהם אפשר להירשם אל קורס שייט שיכול להיראות מתקדם - אך הוא לא דורש כל ניסיון קודם. אז אילו קורסים קיימים?
 
מגוון רחב של קורסי שייט
קורס שייט שיכול מאד להתאים לבחורים צעירים (וגם לבחורות) שרוצים כבר עכשיו לבצע את דריסת הרגל הראשונה שלהם דווקא בתוך הים, הוא קורס שייט לקבלת רשיון משיט 12. מדובר בקורס שנותן לנו את היכולת לנהוג על מה שניתן לכנות אופנוע ים, שגודלו עד כ7 מ' ויש לו מקסימום של 150 כ"ס. יודגש, כי מדובר בכלי שאפשר להשיט עליו ברוב המקרים עוד אדם אחד, וכך ניתן לצאת לשיט נהדר ומהנה עם חברים. הגיל המינימאלי עבור קורס שייט זה הוא 17, ומבחינת שיעורים מדובר בסך הכל על 4 שיעורים עיוניים + שני שיעורים מעשיים, ועל סך כולל של 12 שעות לימוד - אז ללא ספק מדובר בקורס קצר ונח.
קורס שייט מעט יותר מתקדם, למי שרוצה להשיט אופנוע ים גדול יותר הוא קורס שמקנה רשיון משיט 13. רשיון זה נותן לנו את היכולת להשיט כלי שיט בגודל של עד 8.5 מ', ללא שום הגבלת מנוע - כאן כבר אפשר להשיט יותר אנשים, ולצאת למסעות יותר ארוכים בים. במקרה זה יש צורך בוותק של שנה עם רשיון משיט 12, ולהיות בגיל 18 לפחות. גם כאן הקורס הוא קצר יחסית וכולל בסה"כ 15 שעות עיונים ועוד שיעור אחד מעשי.
 
קורסי שייט מתקדמים יותר
כמובן שאפשר גם להירשם אל קורס שייט מתקדם יותר כמו לדוגמא קורס שייט שייתן לכם את היכולת להשיט יאכטה בעצמכם - רשיון זה נקרא רשיון משיט 30. במקרים מסוימים אפשר אפילו לקחת קורס שייט שיקנה לכם את היכולת לשוט בתוך מים בינלאומיים - הדבר עוזר מאד גם למי שרוצה לצאת למסע נחמד בלב ים, וכמובן חובה לכל מי שרוצה לעבוד בתחום הספנות - וכך בעצם להיכנס לעסקי התיירות המשגשגים. יש בתי ספר שאפילו מציעים קורס שיט לקבלת רשיון שיט בתחומי ארה"ב - מדובר בקורס מצוין למי שרוצה להשתקע בארה"ב, ולעבוד שם בתחום הספנות ולהרוויח בצורה נהדרת.