השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

כל מה שרציתם לדעת על סקיפרים

אם שמעתם בעבר על סקיפרים, וזה נשמע לכם כמו מונח מיוחד וקסום, אתם לא רחוקים מהאמת. אנשים שהם סקיפרים, הם אנשים שיכולים לנוע עצמאית בתוך הים, תוך כדי השטת כלי שיט שונים, בעיקר יאכטות.
 
המילה סקיפרים, מקורה בהולנדית. שם המילה "סחיפ", היא כמו המילה ship האנגלית - כלומר ספינה. מכאן הגיעה המילה ההולנדית סקיפר שמשמעותה ספן, ומכאן סקיפרים - שהם השייטים. כיום בישראל כשמדברים על סקיפרים הכוונה היא ספציפית לשיט של יאכטות. מה אתם יכולים לעשות אם רשיון להשיט יאכטה? השאלה היא מה אתם לא יכולים לעשות - אתם יכולים לצאת לנופש ביחד עם המשפחה, עם החברים, או עם בני הזוג שלכם. אתם יכולים להתחיל לעבוד בענף הספנות או בענף התיירות. אתם גם פשוט יכולים ליהנות מהחוויה עצמה. אנשים רבים מתחברים מאד לים, לגלים, לרוח, לאווירת החופש ולשקט - אין ספק שאתם תרוויחו חוויות חדשות.
 
איך נעשים סקיפרים?
כדי להיות סקיפרים, אתם תצטרכו כמובן לעבור קורס סקיפרים מיוחד, שיקנה לכם את הרשיון המיוחל.
היכן אפשר לעבור את הקורס? בכל בית ספר לשיט שנמצא בתוך ישראל, שפועל כמובן ברישיון מטעם מנהל הספנות של משרד התחבורה. אמנם תכנית הלימודים עצמה מוכתבת מלמעלה, אבל בית ספר מקצועי הוא כזה שידע לשלב גם תכנים מיוחדים ומרתקים, וגם להכיר לכם יאכטות מסוגים שונים - שכן בסופו של דבר כסקיפרים, אתם יכולים לקבל יאכטות שונות, עם אבזור קצת שונה - ותצטרכו לדעת לתפעל אותן בצורה עצמאית לחלוטין.
מבחינת משך הזמן שייקח לכם להיות סקיפרים מוסמכים, היום הממוצע של קורס סקיפרים טוב ומקצועי, עומד בממוצע על חצי שנה. יש בתי ספר שיכולים עם זאת, להציע גם קורסים של ארבעה חודשים, או מהצד השני קורסים שנמשכים לאורך שנה. הסיבה לכך היא שיש אנשים שדווקא רוצים לו"ז קצר יותר בכדי לקבל רישיון מהר, או כאלה הרוצים לפרוש את השיעורים לאורך זמן, משום שבמקביל להוצאת הרישיון הם גם עובדים או לומדים.
 
מה צריך ללמוד כדי להיות סקיפרים?
על מנת להיות סקיפרים מוסמכים, אתם תלמדו מגוון רחב מאד של תכנים עיוניים מרתקים במיוחד. חשוב לדעת שבתור סקיפרים אתם גם תצברו ניסיון מעשי בים, בהשטה של יאכטות וביישום של העקרונות שלמדתם בשיעורים העיוניים. קורס סקיפרים יכלול תכנים כמו הכרת מכשירי הניווט, הכרת היאכטה מבפנים כול למכונאות, מנוע וחשמל. כסקיפרים גם תלמדו איך לשלוט במכשירי קשר ימיים ולתקן בהם תקלות, ואפילו תלמדו תכנים מיוחדים כמו הגשת עזרה ראשונה בלב ים, שכן פעמים רבות בתור סקיפרים אתם נתפשים בתור האוטוריטה המוסמכת על ידי הנוסעים שלכם, ועליכם לשלוט תמיד במצב שמתקיים בתוך היאכטה שלכם. במילים אחרות, כדי להיות סקיפרים מוצלחים תעברו תכנים מעניינים מאד - והעיקר שבסופו של דבר תיהנו מהניסיון שצברתם.