השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים במשכנתא נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
דיור


מאמרים נוספים בתחום

אז איך לוקחים משכנתא?

משכנתא היא למעשה סוג של הלוואה גדולה מאד שאנחנו לוקחים מהבנק, על מנת שנוכל לרכוש דירה. היום מרבית הדירות בישראל, באופן טבעי הן יקרות, ואנחנו משלמים עליהן בדרך של הלוואה - אנחנו לווים מהבנק סכום גדול של כסף, ופורסים את החזרת התשלום, עם ריבית כמובן, לאורך מספר שנים. החזרת התשלום עבור משכנתא משתנה בהתאם למה שהבנק מציע והיכולת שלנו - יש כאלה שמחזירים את ההלוואה תוך עשר שנים, ויש כאלה שעוברים אף את הטווח של עשרים שנה. גם הריבית על משכנתא יכולה להשתנות. יש ריביות הצמודות למדד מסוים שהוסכם על הבנק והלווה, ויש ריביות קבועות, שהן גבוהות יחסית - אבל נטולות סיכון לחלוטין. חשוב לציין, שההליך של משכנתא דורש מכם מספר דברים.
 
מה צריך להציג כשלוקחים משכנתא
אם אתם רוצים לקחת משכנתא מהבנק, יש מספר מסמכים שתצטרכו להביא עמכם. יש מסמכים פשוטים כמו תעודת הזהות שלנו, או קצבאות מסוימות שמגיעות לנו מכורח החוק (מזונות, קצבת נכות וכיו"ב), ויש מסמכים אחרים שהם מיוחדים לנושא, כמו תלושי משכורת אחרונים במידה ואנו שכירים, או שומת מס אחרונה במידה ואנחנו עצמאיים. גם דפי החשבון שלנו הם רלוונטיים מאד לטווח של 3 חודשים שלפני נטילת המשכנתא. אם אתם זוג צעיר שלוקח משכנתא ועדיין מנהלים חשבונות בנק נפרדים - כל אחד יצטרך להביא תדפיסים נפרדים של חשבון הבנק שלו, גם אם המשכנתא יורדת מחשבון בנק של אחד מבני הזוג.
יש מסמכים נוספים, הנוגעים כולם להסכמים שאתם עושים מול הבנק. הסיבה לכך היא שמשכנתא למעשה משעבדת את הנכס לכך שיהיה בבעלותו של הבנק - עד שאתם מסיימים לשלם אותה. לכן, יש להמציא מסמכים כמו הערכת שמאי, התחייבות לרישום משכנתא, ייפוי כוח נוטריוני שאתם מעניקים לבנק על הדירה, ובמידת הצורך כמובן גם החתמת ערבים.
 
מה עוד חשוב לדעת על משכנתא?
יש היום מדיניות ממשלתית, לעזור לאוכלוסיות מסוימות לקחת משכנתא בתנאים טובים ויותר נוחים, שבין השאר פוטרים אותן מאגרות מסוימות, או מעניקים להן ריבית בתנאים נוחים. אוכלוסיות כמו זוגות צעירים, עולים חדשים ונכים - זכאיות להקלות מסוימות כשהן פותחות תיק לקבלת משכנתא. כמובן שאם יש לכם הקלות שמוכרות על ידי משרד השיכון - עליכם להביא אותן בכל מקרה לבנק.
לאחר שהסתיים התהליך מול הבנק, ואישרו לכם לקיחת משכנתא, הבנק למעשה מעביר למי שמכר את הדירה שיק בנקאי עם הסכום הכולל של הדירה. לחילופין ההעברה מתבצעת ישירות גם לחשבון שלו, וכאן למעשה מתחיל התשלום שלכם מול הבנק - זכרו בסופו של דבר, שנטילת משכנתא היא אחריות גדולה מהצד שלכם, לכן כדאי להקפיד על נטילת ריבית נוחה, ולהתייעץ קודם עם יועץ למשכנתאות, שיוכל לעזור לכם לקחת משכנתא שתתאים לתנאים שלכם - ותוכלו להחזיר אותה בקלות לאורך כל הזמן.