השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקורס יאכטות נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

כמה דברים על רשיון סקיפר

רשיון סקיפר, או בשמו השני - רשיון יאכטה, מאפשר לנו להשיט מגוון רחב מאד של כלי שיט. באמצעות רשיון סקיפר אתם יכולים לצאת אל הים הפתוח, לקחת אתכם קצת חברים או משפחה, ולצאת לשיט רגוע ומהנה. היום, קבלת רשיון סקיפר פתוחה עבור כל מי שרוצה בכך - לא חייבים אפילו להיות בעלי רשיון לכלי רכב יבשתי. התנאים ההתחלתיים לקבלת רשיון סקיפר הם להיות מעל לגיל 17, ולעבור בדיקה רפואית כללית ובדיקת עיניים. החל משלב זה ואילך - הכל תלוי בכם. אז מה לומדים כדי לקבל רשיון סקיפר?
 
התכנים השונים בקורס סקיפרים
קבלת רשיון סקיפר מותנית במעבר לא פחות מארבעה מבחנים עיוניים שונים. הסיבה לכך שיש נושאים רבים כל כך, היא שיש סוגים רבים מאד של סקיפרים למעשה. כבעלי רשיון סקיפר, אתם נדרשים לשלוט במגוון רחב של כלי שיט, ולדעת לתפעל את כולם בצורה עצמאית לחלוטין - זכרו שבלב ים עליכם לתפעל את הסקיפר, ועליכם להפגין מיומנות גבוהה. עם זאת אין מה לחשוש - היום יש בארץ בתי ספר מקצועיים ומוסמכים, עם מדריכים מובילים בתחום השיט, שיוכלו ללמד אתכם את כל הנושאים הדרושים לקבלת רשיון סקיפר.
התכנים הם מגוונים ומעניינים מאד. אחד התחומים הוא לדוגמא מטאורולוגיה - כבעלי רשיון סקיפר, תלמדו מונחים שונים מתחום המטאורולוגיה כמו לחץ ברומטרי, הבדלים בין עננים וכו'. הסיבה לכך היא שהשיט שלכם מושפע פעמים רבות ממזג האוויר, ועליכם להבין את המשמעויות שלו על מנת להיות שייטים טובים.
נושא נוסף שנלמד לעומק הוא נושא הניווט. ניווט בסקיפר נלמד באמצעות מפות ימיות מיוחדות, שימוש במצפן ימי ובסרגלי ניווט. היום בהתאם להתקדמות הטכנולוגית, מלמדים גם כיצד להשתמש בGPS ימי לצורך ניווט וקבל רשיון סקיפר.
יש אף נושאים שנלמדים, שהם חובה לקבלת רשיון סקיפר אולם הם לא קשורים ישירות לעולם השיט - כמו הגשת עזרה ראשונה. מנהל הספנות קבע שלקבלת רשיון סקיפר חייבים לעבור קורס עזרה ראשונה באורך 21 שעות, ומעבר בחינה בנושא.
 
איפה כדאי ללמוד לרשיון סקיפר?
אם גם אתם רוצים ללמוד כיצד להשיט סקיפרים, נשאלת כמובן השאלה איפה כדאי ללמוד. יש כאמור בתי ספר רבים הנמצאים לרוב לחופי ארצנו (חיפה, תל אביב, אשדוד, וכיו"ב). בתי הספר הללו מחויבים לתכנית הלימודים של מנהל הספנות, וחלקם אף מציעים תכנית לימודים מגוונת אף יותר, שתעשיר אתכם בתכנים נוספים, שיעזרו לכם גם לקבל רשיון סקיפר, וגם לתפעל את הסקיפר בהמשך, כשכבר תהיו שייטים מנוסים ומקצועיים. כמו כן, כדאי לבדוק עד כמה גמיש לו"ז השיעורים של הקורסים הללו - במקרים רבים, הלימודים נעשים בקבוצות קטנות, ויש אף אפשרות לקבלת שיעורים פרטיים - שכן פעמים רבות התלמידים הם כבר אנשים מבוגרים, שרוצים ללמוד מקצוע חדש או לפתח תחביב חדש. חשוב לברר זאת כמובן עם בית הספר שמעניין אתכם, לבדוק ולראות שהתנאים שלו מתאימים ללו"ז שלכם.