השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקורס אופנועי ים נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

רשיון לאופנוע ים לשיוט נוח

אנשים רבים רוצים לעשות צעדים ראשונים בעולם השיט, ומתלבטים מהי הדרך הטובה ביותר עבורם. היום, הדרך הקלאסית, הפשוטה והבטוחה להיכנס אל עולם השיט, היא בקבלת רשיון לאופנוע ים. לפני שנבין איך זה שדווקא רשיון לאופנוע ים נחשב כרשיון טוב למתחילים, נבין ראשית מהו אופנוע ים. על פי ההגדרה של מנהל הספנות, אופנוע ים הוא כלי שיט עם מנוע פנימי, בעל מוט רוכבי, אשר משמש לשיוט של שלושה אנשים לכל היותר. קל להבין שאופנוע ים הוא קטן, נח, ומשתלב בקלות מאד בים. לכן, קבלת רשיון לאופנוע ים היא הליך פשוט יחסית, וכל עוד מקפידים לאורך כל התהליך על בטיחות ועל רצינות - אתם תקבלו במהירות את הרשיון המיוחל.
 
איך מקבלים רשיון לאופנוע ים?
רשיון לאופנוע ים, דומה מבחינות רבות לקבלת רשיון לרכב יבשתי, אלא שמדובר בהליך שהוא אפילו פשוט יותר. ראשית, הבחינה מורכבת מחלק עיוני ומחלק מעשי. את החלק העיוני אפשר ללמוד בצורה עצמאית, ואפשר כמובן ללמוד בכיתה מסודרת עם מורה. את המבחן העיוני עצמו עורכים כמובן בפיקוח של מנהל הספנות, שהוא זה שגם מחלק בסופו של דבר רשיון לאופנוע ים. חשוב לציין, שמעבר המבחן העיוני נתון לשיקולו של הבוחן - כלומר המעבר הוא לאו דווקא על פי ציון רגיל, אלא על פי התרשמות של הבוחן מהתשובות במבחן. אם הבוחן התרשם מהמבחן שלכם, שאין סיכוי שתעשו טעות רצינית בזמן השיוט באופנוע ים - עברתם את המבחן!
החלק השני לקבלת רשיון אופנוע ים, הוא כמובן מעבר המבחן המעשי. המבחן המעשי הוא לא מסובך למדי, וכולל שני חלקים עיקריים - להראות שליטה בשיוט הכלי ולימוד קשירות שונות. בשביל לעבור בהצלחה ולקבל רשיון אופנוע ים, כדאי כמובן לעבור קורס בנושא.
 
מה כולל  קורס אופנוע ים?
קורס לקבלת רשיון לאופנוע ים הוא לרוב קורס לא ממושך, וכולל בעיקר שיעור אחד או שניים, שמתפרסים על פני שעות בודדות. במהלך הקורס תלמדו את כל מה שצריך לדעת כדי לקבל רשיון לאופנוע ים - גם איך לתפעל את האופנוע עצמו, איך לטפל בתקלות פשוטות בו, ואיך כמובן להשיט אותו. כמו כן, תלמדו כמובן את כל נושא הקשירות - שעליו אתם נבחנים בבחינה המעשית. בתי ספר רבים לשיט מציעים לעתים קורס משולב לקבלת רשיון לאופנוע ים, וגם לרשיון לסירת מנוע. יש דמיון גדול בין שני כלי השיט, ואנשים רבים שרוצים לקבל רשיון לאופנוע ים, הולכים ומבצעים גם קורס לסירת מנוע, שכן בכל מקרה מדובר בקורסים פשוטים יחסית ולא ארוכים, כך שניתן בקלות לצמצם בעלויות על ידי לקיחת קורס משולב. בכל אופן אם אתם רוצים רשיון לאופנוע ים, חובה ללכת אל בית ספר מוכר על ידי מנהל הספנות, כך שתדעו שאתם עובדים עם צוות מוסמך ומקצועי.