השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים במה ללמוד - ייעוץ אישי נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

כך תחליטו מה ללמוד לתואר שני

במזל טוב סיימתם את התואר הראשון, ועכשיו אתם עומדים בפני פרשת דרכים - אפשר לצאת לשוק העבודה, ואפשר להחליט מה ללמוד לתואר השני. היום, יותר ויותר בוגרי תואר ראשון מתבלטים מה ללמוד לתואר שני, משום שהתואר הראשון הוא בסיסי למדי - לשמחתנו, אנשים רבים פונים ללמוד תואר ראשון ומסיימים - מה שגרם לכך שהתואר השני יהיה יוקרתי הרבה יותר, ויהווה אף דרישת סף למקומות עבודה מסוימים, וכמובן, להמשך קריירה אקדמאית באוניברסיטה.

כשאתם מחליטים מה ללמוד לתואר שני, ההחלטה שלכם צריכה להיות מושפעת ממספר גורמים. הראשון והחשוב שבהם הוא, איך התנהלו לימודי התואר הראשון שלכם - אם הייתם טובים בהם, והוצאתם בהם ציון סופי ממוצע גבוה מ80, ההחלטה מה ללמוד לתואר שני כנראה תהיה בהתאם למה שלמדתם בתואר הראשון - שכן הייתם טובים, וכנראה הרגשתם חיבור למקצוע.

לומדים משהו חדש

אם אתם מתלבטים מה ללמוד לתואר השני, ולא הרגשתם חיבור מוצלח לנושא של התואר הראשון, או לחילופין הוצאתם ציון ממוצע די נמוך, אפשר להחליט ללמוד משהו חדש לחלוטין. בכל הנוגע להתלבטות מה ללמוד לתואר השני, כמובן שחשוב למצוא משהו שאתם מרגישים חיבור אמיתי אליו. כמו בבחירה של תואר ראשון, גם כשאתם מחליטים מה ללמוד לתואר שני - תבחנו את מוסדות הלימוד השונים.

לכאורה, המסלול הטבעי הוא להמשיך במקום שבו התחלנו - אבל כשאתם מחליטים מה ללמוד לתואר שני, חשוב לבדוק שבמכללות השונות מציעים את התואר השני שמעניין אתכם. לחילופין, יש אנשים שכשהם מחליטים מה ללמוד לתואר שני, הם רוצים לעבור מהאוניברסיטה למכללה, שכן הם לא רוצים את עצמם באקדמיה.

מסלולי הבחירה השונים

כשאתם מחליטים מה ללמוד לתואר שני, חשוב שתכירו את המסלולים השונים של תואר שני המוצעות באוניברסיטאות ובמכללות השונות. ההחלטה על המסלול משפיע כמובן על ההחלטה מה ללמוד לתואר שני. לדוגמא, אם אתם מתלבטים מה ללמדו לתואר שני, ורוצים להמשיך הלאה בחיים אקדמאיים, מומלץ לעשות תואר שני עם תזה, או בשמו השני - המסלול המחקרי. מדובר בתואר שני אשר בסופו מגישים תזה, עם נושא מחקר.

המסלול המחקרי מתאים למי שמתלבט מה ללמוד לתואר שני, ורוצה להמשיך הלאה לדוקטורט. לעומת זאת, אם החלטתם מה ללמוד לתואר שני, והגעתם למסקנה שלאחר התואר השני לא תמשיכו באקדמיה - אפשר ללכת למסלול הלא מחקרי, ולסיים תואר שני ללא הגשת תזה. כמו כן, קחו בחשבון כי תואר שני ללא תזה כולל יותר שיעורים וקורסים.

ככלל, כשאתם מחליטים מה ללמוד לתואר שני, קחו בחשבון גם את משך הזמן שייקח לכם להוציא את התואר-  הממוצע עומד על שנתיים, כאשר הפגישות הן חד או דו שבועיות, כך שיותר נוח לשלב עבודה ביחד עם תואר שני, אם כי כאמור במסלול הלא מחקרי, יש יותר קורסים, בעוד שבמסלול המחקרי הזמן מוקדש למחקר ולתזה - כל אלה דברים אשר משפיעים על ההחלטה מה ללמוד לתואר שני.