השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים במה ללמוד - ייעוץ אישי נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

מה ללמוד לתואר ראשון

זהו, הגיע הזמן, סיימנו את הצבא, חזרנו מהטיול הארוך במזרח או בניו זילנד, והגיע הזמן להחליט מה ללמוד לתואר ראשון. ההחלטה שלנו מה ללמוד לתואר ראשון היא כנראה ההחלטה הקריטית ביותר שנעשה בחיים שלנו - כשאנחנו מחליטים מה ללמוד לתואר ראשון, אנחנו בעצם מחליטים לא רק על החיים שלנו בשלוש-ארבע השנים הקרובות, אלא גם איך החיים שלנו למעשה יעוצבו בהמשך.

פעמים רבות ההחלטה מה ללמוד לתואר ראשון, יכולה להשפיע גם על המשך הלימודים לתואר שני, או אפילו על דוקטורט אם אנחנו מצטיינים בתחום. מנגד, אפשר כבר אחרי התואר הראשון לצאת לשוק העבודה ולמצוא עבודה בתחום שלמדנו. למותר לציין, שההחלטה של מה ללמוד לתואר הראשון, צריכה להיות מושפעת ממספר משתנים, שבסופו של דבר קשורים כולם לאדם אחד - אלינו עצמנו.

מי מקבל את ההחלטה?

כשאתם רוצים להחליט מה ללמוד לתואר ראשון, זכרו שבכל הנוגע למה שאחרים חושבים, יש כלל ברזל: להתייעץ, ולא להחליט. מה הכוונה? אין שום דבר פסול בהתייעצות עם משפחה וחברים מה ללמוד לתואר ראשון - חלקם אנשים בעלי ניסיון רב, אנשים שכבר למדו ויצאו לשוק העבודה, ואם הם מכירים אותנו היטב, הם יכולים להמליץ לנו מה ללמוד לתואר ראשון. אולם כאמור - מדובר בהמלצה בלבד.

אם אתם מרגישים בטוחים בעצמכם בכיוון מסוים, דעו לסמוך על הכיוון שחברתם בחיים. אם אתם לדוגמא כבר החלטתם מה ללמוד בתואר הראשון, אפשר כמובן לשתף את המשפחה, אבל בסוף תזכרו שההחלטה שלכם היא זו שמשנה, כי אתם אלו שהולכים ללמוד את התחום, ואחר כך ככל הנראה גם לעסוק בו בעתיד. לא תמיד חייבים להתפתות אל המקצוע שנראה היוקרתי ביותר, או זה שמרוויחים בו הכי הרבה כסף - החשוב מכל, שתרגישו חיבור אמיתי לחומר הנלמד, כך שאחרי שתחליטו מה ללמוד לתואר ראשון, תהיו שלמים עם ההחלטה.

מתלבטים מה ללמוד?

לא כולם בטוחים לחלוטין מה ללמוד לתואר ראשון. האמת שההתבלטות היא בסדר גמור, כי כאמור ההחלטה מה ללמוד בתואר הראשון היא חשובה ומכרעת. לכן, אם אתם לא בטוחים מה ללמוד לתואר הראשון, יש כמה עצות: דבר ראשון והכי חשוב, אל תמהרו. אם אתם בני 23 ועוד לא החלטתם מה ללמוד לתואר הראשון, אפשר בהחלט לדחות את ההחלטה ולהתחיל ללמוד רק בגיל 24 - ועדיין לסיים את התואר לפני גיל 30.

העצה השנייה היא להיעזר באנשי מקצוע - היום בשוק יש מכונים רבים שעוזרים לכם להחליט מה ללמוד לתואר הראשון. מדובר במכונים שלוקחים את הנתונים שלנו, מנהלים איתנו שיחות - ולבסוף מציעים לנו רשימה של מה כדאי לנו ללמוד לתואר ראשון. יצוין שכמובן מדובר ברשימה שהיא בגדר המלצה בלבד - גם כאן, ההחלטה מה ללמוד לתואר ראשון היא בסופו של דבר שלכם, ואותם מכונים רק עוזרים לנו להתמקד בתחום שמתאים לנו.