השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בחוקר פרטי נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בעלי מקצוע


מאמרים נוספים בתחום

האזנות סתר והחוק הישראלי

האזנות סתר הן תחום מיוחד מאד, שהחוק הישראלי נדרש להגדרתו. החוק הישראלי מבחין בין שני סוגים של האזנות סתר: יש האזנות סתר בהן אחד מהצדדים בשיחה ידוע כי יש האזנה, ויש האזנות סתר בהן אף אחד מהצדדים בשיחה לא מודעים להאזנה. בכל הנוגע אל האזנות סתר מהסוג השני - יש עליהן הגבלים רבים מאד. למעשה, המצבים היחידים בהם מותר לבצע האזנות סתר ללא ידיעה של אף אחד מהצדדים, נוגעים אך ורק לצרכי ביטחון, וביטחון פנים של אזרחי המדינה.

כלומר, רק אנשים הנושאים משרה ביטחונית בכירה כגון שר הביטחון, מפכ"ל המשטרה וכן גורמים נוספים במשטרה, ובגופי ביטחון נוספים במדינה, רשאים לבצע האזנות סתר במדינת ישראל - וגם זה אך ורק בכפוף להסכמת צו בית המשפט, ובהגבלה של שלושה חודשים בלד מיום הוצאת הצו. אז איך אנחנו, האזרחים הקטנים, מבצעים האזנות סתר?

אילו האזנות סתר הן חוקיות?

כאמור, יש מקרים בהם גם לנו האזרחים מותר לבצע האזנות סתר, אולם גם כאן חשוב להקפיד אחר החוק. במקרה זה, מדובר בסוג הראשון של האזנות סתר -  מקרה בו אחד מהמשתתפים בשיחה יודע שמקשיבים לו. לחילופין, מדובר במקרים בהם מבצעים האזנות סתר במקומות אשר נמצאים ברשות הרבים. למה הכוונה? מקומות ציבוריים למעשה - רחובות, פארקים, בתי קפה וכיו"ב.

הנושא של האזנות סתר חשוב בעיקר כאשר מתעורר בנו החשד לבגידה של בן או בת הזוג שלנו. במקרה כזה נוכל לתעד אותם או להאזין להם כשהם נמצאים במקומות ציבוריים עם בני הזוג, וכך יכולים לעשות גם חוקרים פרטיים שנשכור.

לחילופין, אפשר גם לבצע האזנות סתר אם אנחנו מדברים עם בן הזוג שלנו, או עם האדם שאיתו הוא בוגד בנו - ואחד מהם מתוודה בפנינו כי בוצעה בגידה. במקרה כזה האזנות סתר הן חוקיות, אולם חשוב להדגיש שהחוק מרשה לבצע האזנות סתר מסוג זה, אך ורק לצורך גירושין ולא לשום מטרה אחרת - כך שתיקחו בחשבון שאם אתם מבצעים האזנות סתר, הכיוון שאליו אתם הולכים הוא בית הדין הרבני.

מקרים נוספים של האזנות סתר

יש מקרים בהם נרצה לבצע האזנות סתר לאו דווקא עבור חשד בבגידות, אלא עבור מקרים נוספים ומגוונים, כמו לבדוק אמינות של חברה היוצרת איתנו קשר. במקרה כזה, אפשר לבצע האזנות סתר על שיחה שבה אנחנו נוטלים חלק פעיל - יודגש שהחוק מחייב כי המתמלל (כלומר, זה שמקליט את השיחה בסתר, או מי ששותף להקלטה) ייקח חלק פעיל בשיחה. המשמעות היא שמותר לנו לבצע האזנות סתר אך ורק בשיחות שבהן אנחנו משתתפים פעילים, ומהווים את אחד הצדדים.

האזנות סתר מסוג זה יכולות לעזור לנו, במקרה שאנחנו חושדים בחברה שאינה דוברת אמת, או שעוברת על החוקים להגנת הצרכן.


השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים: