השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים במשכנתא נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
דיור


מאמרים נוספים בתחום

חישוב ריבית משכנתא

משכנתא הינה הלוואה לטווח ארוך אשר מיועדת למטרה ספציפית ומוגדרת. משכנתא הינה הלוואה אשר מיועדת לטובת רכישת דירה למגורים או להשקעה וכך גם לטובת רכישת שטח קרקע. משכנתא הינה הלוואה בהיקפים גבוהים ביותר והיא ניתנת לסכומים של מאות אלפי ועד מליוני שקלים, לכן מדובר על פרוצדורה ארוכה אשר מסועפת בבירוקרטיה ותהליכים אדמיניסטרטיביים שונים, מותנית בתנאי קדם ואישורים רבים.

מאחר ומשכנתא הינה הלוואה אשר ניתנת לפרקי זמן של בין עשר שנים לכשלושים שנה, בהחזרים חודשיים, הרי שלריבית משכנתא יש משקל רב בגובה הסכום הסופי אותו תחזירו בסופו של דבר לבנק, ולעיתים ניתן להגיע לסכום החזר שגבוה פי שניים ולמעלה מכך מגובה הסכום הראשוני אשר נתקבל אצלכם בבנק.

חישוב ריבית משכנתא

משכנתא מורכבת מסעיפים רבים, כאשר עלות המשכנתא מושפעת מגובה הריבית, ההצמדות השונות, ריבית הפריים במשק, אופן חישוב ריבית משכנתא, פרק זמן ההחזר, ביטוח משכנתא ועוד מגוון פרמטרים נוספים. למרות שמדובר על אחוזים בודדים, הרי שלאורך זמן, וכאשר מדובר בסכומים כה גבוהים, מדובר על סכומים גבוהים מאוד המצטברים לידי סכומי עתק בסופו של דבר.

לפני שאתם מתחייבים למשכנתא חשוב מאוד לעשות "שופינג" ולבחון את מיטב ההצעות השונות בשוק. אל תתביישו להתמקח על כל שבריר האחוז, זיכרו שמדובר על סכומים מצטברים.

בעת בדיקת המשכנתא חשוב מאוד לבחון כמה פרמטרים:

  • גובה הריבית אותה אתם מקבלים בגין המשכנתא אותה אתם נוטלים.
  • אופן חישוב הריבית, האם מדובר על ריבית קבועה, ריבית משתנה, ריבית דה ריבית ועוד.
  • הצמדות הריבית למדדים שונים. את המשכנתאות נוהגים לעיתים להצמיד למדדים שונים אשר מהווים השפעה ישירה גובה הריבית הסופית.
  • גובה ריבית הפריים במשק.
  • גובה תשלומי ההחזר, האם מדובר בתשלומים בגובה קבוע, או בגובה משתנה, מה כוח הקנייה שלכם, האם תוכלו לעמוד בהחזרי התשלומים.
  • מהו גובה ההון העצמי המינימאלי הנדרש, מה גובה ההון העצמי שיש ברשותכם לטובת הנושא.
  • עלות הביטוח משכנתא.

לטובת כל החישובים הללו תוכלו להשתמש במחשבוני משכנתא אותם תוכלו למצוא בשפע ברחבי האינטרנט, בין אם באתרי הבנקים עצמם ובין אם באתרי אינטרנט אחרים בסביבת הסייבר, כאשר במקביל, את תביישו לתחקר לעומק את יועצי המשכנתאות אשר מלווים אתכם בתהליך, זו בדיוק הסיבה לשמה הם שם.