השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בקורס יאכטות נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
לימודים


מאמרים נוספים בתחום

שוטי שוטי ספינתי - לימודי שייט, היכן וכיצד?

רבים הם החולמים כיצד ייקחו את בני משפחתם ואת החברים אל חופשה ימית משגעת על יאכטה, בין גלים ובין שחפים, אל יעד אקזוטי ובלתי מוכר. אין ספק, כי תחום הספורט הימי זוכה להצלחה רבה בשנים האחרונות, מה שמעלה בצורה משמעותית את מספר המתעניינים באפשרות להגשים את החלום הנ"ל ולפנות אל לימודי שייט. כדאי? ומה כוללים לימודי שייט אלה? כל המידע – במאמר שלפניכם.

פרטים אודות לימודי שייט

לימודי שייט אפשריים במגוון סוגים של יאכטות, מהם יכול הסטודנט לבחור את היאכטה בה הוא מבקש להתמחות (לדוגמא קטמראן או רייסר). אפשר גם להתחיל מהגדול ביותר (מגה יאכטה) אולם הניסיון מראה כי עדיף לטפס ולהגיע אליו בהדרגה...

במהלך לימודי שייט נחשף התלמיד למקצועות מגוונים, הכוללים את עקרונות השייט הבסיסיים, למידת ניווט וקריאת מפה ימית, נושאים במכונאות ימית, תפעול ספינה, לימוד תורת הקשר הימי ועוד. בסיום לימודי שייט עוברים הבוגרים מבחני הסמכה, בסופם יוכלו לקבל את תעודת השייט הנכספת.

במסגרת לימודי שייט תלמדו את כל הנושאים הנדרשים, על מנת לעבור את מבחן ההסמכה בהצלחה, כך שאין צורך לחשוש ממנו או לחוש מתוחים. במידה ובסיום לימודי שייט יבקש הסטודנט לקבל הסמכה בינלאומית, יש לבדוק את סוג ההסמכה המבוקש ואת הנדרש על מנת להשיגה, היות וכל מדינה דורשת סוג אחר של רישוי למגוון אחר של ספינות.

לפני שמחליטים על לימודי שייט אפשר וכדאי להתנסות

ההחלטה על לימודי שייט היא החלטה משמעותית, היות ומדובר בדרך מפרכת למדי, וכיצד תדעו כי היא מתאימה לכם ? לשם כך כדאי ליצור קשר עם מוסדות לימודי שייט הפזורים במרינות לאורך החוף, ולבקש להצטרף לשיעור הכרות בן שעתיים בו תוכלו להיחשף אל מהות הלימודים ולבחון את רצונכם לבצע אותם באופן מלא. במסגרת שייט ההתנסות תוכלו לעמוד מקרוב על עבודת הסקיפר וללמוד עקרונות ראשונים של ניווט על מנת לבחון את יכולותיכם מול נושאי הלימוד כמו גם לתחושת הנדנוד המתמידה של היאכטה (תחושה השונה מאוד משייט על כל כלי אחר...).

על מנת לבחור את אותו מוסד לימודי שייט עבורכם, כדאי לבחון אחד שקרוב ככל האפשר למגורי התלמיד כמו גם להתרשם מהמוניטין של בית הספר, ממבחר כלי השייט שהוא מציע, לבדוק כי אכן בוגרי לימודי שייט יכולים לגשת אל מבחני ההסמכה, וכי קיים במקום מועדון שייט אליו יוכל התלמיד להצטרף בסיום הלימודים.

ומה לאחר לימודי שייט?

רבים מוטרדים כי לאחר לימודי שייט יצטרכו לרכוש יאכטה על מנת ליישם את הנושאים שלמדו, אולם אפשר בהחלט להצטרף אל אחד ממועדוני השייט הפזורים במרינות, לשכור באמצעותם יאכטה למספר שעות או ימים, וכך להגשים את חלום הטיול הימי לבני המשפחה והחברים. השכרת יאכטה זו מבוצעת ברוטציה בין חברי המועדון ובתשלום, אולם בצורה זו יוכלו בוגרי לימודי שייט לשמור על כישוריהם, לתרגל וליישם את מה שלמדו.