השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בחוקר פרטי נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בעלי מקצוע


מאמרים נוספים בתחום

בלש פרטי - הגשמת חלום

כשאגדל אני רוצה להיות בלש פרטי, אבל כיצד?

עבודת הבלש הפרטי נחשבת כאחת העבודות המרתקות, המעניינות והלא שגרתיות הקיימות, והאמת שאכן, מדובר בעבודה שהשגרה, שעות העבודה המסודרות והעבודה המשרדית – הם ממנה והלאה. בלשים פרטיים מכל סוג נדרשים לתכונות כמו תושייה וסבלנות, רגישות ותשומת לב לפרטים הקטנים, יסודיות ויצירתיות ללא גבול – האם אתם מתאימים להיות בלש פרטי ? וכיצד תוכלו להגשים את החלום?

מהם השלבים שעובר בלש פרטי בדרך להגשמת החלום?

המבקש להיות בלש פרטי נדרש להיות תושב ישראלי שגילו מעל 18, בעל 12 שנות לימוד, ללא עבר פלילי ומוגדר כאזרח שומר חוק. הדרך להיות בלש פרטי כוללת סטאז' של 3 שנים במשרד חקירות מוכר שבסופן מבחן הסמכה של משרד המשפטים (העוסק בדינים ובאתיקה מקצועית), בסופו יוכל המתמחה להיות בלש פרטי בעל רישיון מוסדר ולעסוק בתחום זה באופן עצמאי, זאת לאחר חמש שנים נוספות של עבודה כשכיר.

במהלך תקופת ההתמחות שלו זוכה בלש פרטי לשכר כמעט כמו של חוקר ותיק. בנוסף, חשוב לדעת שעבודתו של בלש פרטי מתומחרת לפי שעות ולא באופן גלובאלי.

לימודי חקירות במכללה או לימודי קרימינולוגיה – דרך נוספת להגשמת חלום

אפשרות אחרת להיכנס אל תחום החקירות היא באמצעות לימודים מסודרים במכללה או באמצעות לימודי קרימינולוגיה באחת האוניברסיטאות. במהלך לימודים אלה ייחשף הסטודנט לכל תחומי החקירה, כמו גם לנושאים תיאורטיים הקשורים בפשע, בסוציולוגיה ובפסיכולוגיה, עבודת המשטרה ועוד. באמצעות לימודים אלה יזכה בלש פרטי להכשרה מקיפה יותר, הכוללת גם את ההיבטים ההתנהגותיים של הנחקר, מה שיאפשר לו בסופו של דבר להתמקצע בעבודתו ולהשיג תוצרים טובים יותר ללקוחותיו. אין ספק, כי מדובר בדרך ארוכה יותר להגשמת החלום להיות בלש פרטי, ועם זאת – לעיתים נכונה יותר וערכית יותר לכל הצדדים. הבחירה בין לימודים מסודרים ובין התמחות בשטח ללא לימודים תלויה כמובן בסטודנט עצמו, בשאיפותיו ובתחום החקירה הספציפי בו ירצה להתמחות.

פרטים נוספים אודות עבודתו של בלש פרטי

  1. כפי שאפשר להבין, עבודתו של בלש פרטי אינה מתקיימת בשעות ובימים קבועים, או במילים אחרות – מי שמצפה לעבודה משרדית משמונה עד חמש, לא יוכל להיות בלש פרטי . לעיתים מדובר בעבודה ממושכת, הכוללת לילות כימים, שעות ארוכות של מעקבים וכו'.
  2. חשוב להבין כי הדרך הטובה ביותר (והיחידה כמעט) ללמוד להיות בלש פרטי היא באמצעות התנסות וצבירת ניסיון. במהלך תקופת ההתמחות יזכה המתלמד לעסוק בכל תחומי החקירה – מעקבים, איתור, עבודה בכיסוי, חיפוש מחשבי ועוד, כמו גם היכרות עם עזרים טכניים, אמצעי צילום ועוד.
  3. בתוקף אחריותו של בלש פרטי ללמוד ולהתעדכן בחידושי הטכנולוגיה בתחום הצילום וההאזנה הסמויה, האיתור והמעקב – רק בדרך זו יוכל לייעל את עבודתו ולשפר את התוצרים אותם הוא מציג.

השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים: