השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
פיננסים


מאמרים נוספים בתחום

כל הסיבות לפתוח תוכנית חסכון

אתם מתלבטים האם לפתוח תוכנית חסכון? אתם לא יודעים באיזו תוכנית חסכון לבחור? תוכנית חסכון היא דרך מצוינת לחסוך כספים לכל מטרה שהיא ואף לצבור רווחים עבורם. אם אתם רוצים לדאוג לעתיד שלכם או של ילדיכם, תוכלו לעשות זאת באמצעות תוכנית חסכון מיוחדת עבור ילדים או לכל צורך אחר, אשר תבטיח לכם ביטחון כלכלי לעתיד.

ישנם אנשים הבוחרים באפיק חסכון זה על מנת לשמור סכום כסף שיש ברשותם. על ידי שמירת הכסף באמצעות תוכנית חסכון הם למעשה מונעים מעצמם לבזבז את הכסף וגם צוברים ריביות ומרוויחים סכומים נאים. דרך נוספת להפקדת כספים בתוכנית חסכון היא באמצעות הוראת קבע חודשית, כאשר הסכום המצטבר צובר גם הוא ריביות ורווחים. תוכניות חסכון בתנאים שונים מוצעות על ידי הבנקים השונים וחברות פיננסיות פרטיות, אשר יתאימו לכם תוכנית חסכון התפורה בדיוק למידותיכם ולצרכים שלכם.

למה כדאי לפתוח תוכנית חיסכון?

פתיחת תוכנית חסכון נחשבת לכדאית ממספר סיבות. ראשית, כאמור, תוכנית חסכון מאפשר לנו לשמור סכומי כסף בצד ואף לצבור עבורם ריבית. תוכנית חיסכון אינה מגבילה אותנו במטרה לשמה מיועד הכסף, ולמעשה ניתן להשתמש בכסף לכל מטרה שהיא. ישנם מקרים בהם אנשים נקלעים למינוסים גדולים וחובות כבדים מהם הם מתקשים לצאת. תוכנית חסכון היא חבל הצלה מצוין במקרים מסוג זה. ישנם אירועים בחיי ילדינו המצריכים סכומי כסף לא מבוטלים, כמו חתונה, לימודים אקדמיים, רכישת דירה ועוד. תוכנית חסכון עבור ילד בגיל קטן, תסייע בידינו לעזור לו כאשר יזדקק לכך בעתיד. בנוסף, לקוחות בנקים אשר יש להם תכנית חיסכון בבנק זוכים ליחס מועדף והקלות מצד הבנק.

בחירת תוכנית חיסכון – מה צריך לבדוק?

כל בנק מציע מספר מסלולי תוכניות חסכון ללקוחותיו. תנאי התוכנית נקבעים על ידי הבנק ועל הלקוח לבחור בתוכנית המתאימה לו ביותר. על מנת לעשות זאת ולבחור תוכנית חסכון בתבונה, יש לבדוק מספר דברים:
  • ראשית, על מנת שתוכלו ליהנות מהטבות שונות, פנו לקבלת הצעות עבור תוכנית חסכון מהבנק בו מנוהל חשבונכם הפרטי.
  • בעת פתיחת תוכנית חסכון יש לבדוק מהי תקופת החסכון – שנה, עשר שנים, 18 שנים וכדומה. תקופת התוכנית משפיעה באופן ישיר על הרווחים שתצבור.
  • בעת פתיחת תוכנית חסכון יש לוודא כי ישנן נקודות יציאה המאפשרות משיכת הכסף מבלי להיקנס על כך. נקודות יציאה אלה חשובות ביותר עבור מקרים בהם נקלעתם למצב כלכלי קשה ואתם זקוקים לכסף בדחיפות.
  • בדקו מהו גובה הריבית המוצע עבור תוכנית חסכון ובחרו בהצעה הגבוהה ביותר, כך תבטיחו רווחים גדולים יותר.
  • בדקו מהם מסלולי הריבית השונים אותם מציע הבנק עבור תכנית חסכון. בחרו במסלול המתאים לכם ביותר – ריבית קבועה, משתנה, מסלול פריים וכדומה.

  • השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים:


    מיקוד הנושא וקריאה נוספת: