השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בדם טבורי נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
* הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
בריאות


מאמרים נוספים בתחום

דם טבורי – עתודות לעת צרה

תהליך ההיריון והלידה כרוך במחשבות, החלטות ולחצים רבים. כיום ישנה פריחה והתקדמות רבה בתחום של שימור דם טבורי של הרך הנולד. בהריון ההורים מקבלים כל הזמן מידע לגבי שימור דם טבורי, והצעות מגופים שונים שמנהלים מאגרי דם טבורי. לא תמיד הכל מובן וידוע להורים, וישנן ספקות האם כדאי לשמור דם טבורי, ואיך זה יכול להועיל.

דם טבורי – הסבר בקצרה

זהו תחום גדול שכל הזמן מתפתח ומתגלים פרטים חדשים על היכולות של דם טבורי לתחומים שונים. באופן כללי, דם טבורי הוא דם עוברי איכותי שמגיע מחבל הטבור לאחר ניתוקו מהתינוק ומהשלייה. הדם מכיל תאי גזע איכותיים ביותר. הייחוד של תאי גזע, והסיבה מדוע כה מהללים את התחום של שימור דם טבורי, היא בכך שאלו תאים שמסוגלים להתפתח לכל רקמה אפשרית בגוף? תאי גזע עובריים אלו הם הבסיס לבניית גוף התינוק למעשה, ורק במצב זה של דם עוברי טהור ניתן לקבל איכות כזו של תאים.

שימושים ויתרונות של דם טבורי

דם טבורי נשמר למעשה, כדי לתת מענה במצב של מחלה קשה בהמשך חייו של התינוק (ולעיתים של בני משפחתו). כבר כיום ישנן מחלות שמטופלות בעזרת תאי גזע של דם עוברי, וכל הזמן נערכים מחקרים וניסויים לריפוי מחלות ומצבים שונים. חשוב לציין, שכיום שמירת דם טבורי אינה הבטחה מלאה לריפוי של מחלות אלו, אך זה בהחלט נותן סיכויים ואפשרויות גדולות הרבה יותר, מה גם שכל הזמן יש התקדמות והתחום רק משתכלל. מחלות שכבר מטופלות בעזרת דם טבורי ותאי הגזע שבו הן:

  • סרטן מסוגים שונים
  • מחלות של מערכת החיסון
  • מחלות תורשתיות מסוימות

כמו כן, נערכים מחקרים על מגוון רחב של מחלות כגון:

  • סכרת
  • בניית תאי כבד ולב – מהפיכה אמיתית!
  • אלצהיימר
  • פרקינסון
  • טיפול בכשלים של איברים חיוניים

בנק דם טבורי

תהליך השימור של דם טבורי חייב להיות מוקפד ובתנאים סגורים ומפוקחים, קיימים כמה גופים שמנהלים מאגרי דם טבורי ונקראים בנקים של דם טבורי.

ישנם בנקים ציבוריים שמרכזים תרומות של הורים ומאגרי הדם, שמוחזקים במסגרת בנק דם טבורי ציבורי, ונגישים לציבור הרחב ולחולים שנמצאו מתאימים גנטית להשתלות שונות. קרי, לאו דווקא לאדם שפיזית תרם את הדם ושזהו דם טבורי שלו.

קיימים בנקים פרטיים של חברות ביו-טכנולוגיה שמציעות ניהול מאגר פרטי ועצמאי של דם טבורי. בנק דם טבורי פרטי שומר עבור כל תורם את הדגימה שלו, והיא נגישה רק עבורו ועבור הוריו. הבנקים הפרטיים בישראל שומרים את המאגר שלהם בבתי חולים מוסדרים בארץ, ומנוהלים מבחינה מדעית ע"י רופאים מומחים בשימור דם טבורי וגנטיקה.

שימור דם טבורי בצורה פרטית היא השקעה לעתיד, ויכולה לתת לילדכם או לבני המשפחה האחרים פיתרון מציל חיים בהמשך חייהם.


השוואת מחירים בתחומים רלוונטיים:


מיקוד הנושא וקריאה נוספת: