השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי
לקבלת הצעות והשוואת שירותים בהזעת יתר נא מלא\י את הפרטים הבאים:
* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

השוואת מחירים
אסתטיקה


מאמרים נוספים בתחום

הזעת יתר – אפשר לעשות הרבה ולהזיע פחות....

כולנו מזיעים בזמן ולאחר פעילות גופנית מאומצת, זה ברור. אך ישנם אנשים שסובלים מבעית הזעת יתר, שכרוכה לעיתים בסבל רב והפרעה לתפקוד. הזעת יתר מוגדרת כהזעה שאינה קשורה לטמפרטורת הסביבה או לרמת פעילות גופנית. התופעה אינה מוגדרת מחלה, אלא הפרעה, ולאלו שאינם סובלים ממנה, קשה לתאר עד כמה מטריד ומפריע זה יכול להיות.

אזורים רגישים להזעת יתר

תופעות של הזעת יתר מופיעות בצורה זו או אחרת אצל כ-3% מהאוכלוסייה, מספר רב יחסית של אנשים. הזעה היא המנגנון הטבעי של הגוף לקרר את עצמו, וכשהיא קורית בזמנים ובכמויות הנורמאליות, אין איתה בעיה. כאשר אדם מתחיל להזיע ללא קשר ברור ובצורה אינטנסיבית מאוד, אז מדובר על הזעת יתר, שיכולה כאמור, ממש לשבש את התפקוד היומיומי של אדם.

ישנם אזורים שיותר מועדים לתופעות של הזעת יתר, באופן טבעי כי הם מכילים יותר בלוטות זיעה. אזורים אלו הם:

 • הזעת יתר בבית השחי
 • הזעת יתר בכפות הידיים
 • הזעת יתר בכפות הרגליים
 • הזעת יתר בפנים

אבחון של הזעת יתר

הזעת יתר איננה מחלה, ולכן האבחון הוא בעיקר על פי רמת ההפרעה שיש לתופעה על האדם הספציפי. ישנן כמובן טכניקות בדיקה שונות ומקצועיות כמו:

 • היסטוריה רפואית משפחתית
 • אמצעי מדידה לבדיקת כמות הזיעה
 • בדיקת מיקומים ומצבים מדויקים

לאחר אבחון מדויק כמה שיותר, קל להתאים טיפול בהזעת יתר ספציפי למטופל על פי הצרכים הרפואיים והרצון האישי של כל אדם. קליניקת O.R למשל, מציעה אבחון מדעי ושיטות טיפול ע"י מומחים בעלי שם בתופעות הזעת יתר.

טיפולים נגד הזעת יתר

טיפול בהזעת יתר יכול להיות מכמה סוגים, כאמור, על פי סוג ההזעה, החומרה של התופעה והרצון של המטופל. הטיפולים המוכרים והנפוצים הם:

 1. מכשיר דריוניק: מכשיר חשמלי, שיוצר בעזרת זרם נמוך בידוד על העור שמונע הפרשת זיעה באזור עליו הופעל המכשיר. בעיקרון המכשיר יעיל לכמה שבועות, שלאחריהם יש לחזור שוב למניעת תופעות הזעת יתר חוזרות. יעיל בעיקר להזעת יתר בכפות הידיים והרגליים.
 2. בוטוקס: הזרקה של בוטוקוס (כמו בטיפולים נגד קמטים) לאזור הבעייתי גורמת לשיתוק שרירים, שמכווצים את בלוטות הזיעה, ומפחיתה תופעות הזעת יתר לכ-9 חודשים. יעילה במניעת הזעת יתר בבית השחי בעיקר.
 3. תכשירי מריחה: מפחיתים הזעה לתקופות קצרות של כמה שעות או ימים. מכילים אלומיניום שמונע הפרשת זיעה. יעילות מוגבלת ולעיתים גירויי עור שונים.
 4. סימטקטומיה אנדוסקופיה (ETS): זהו הליך ניתוחי לטיפול נוגד הזעת יתר, שנערך בהרדמה מלאה. מחדירים מצלמה ומכשירים דרך חתכים זעירים בעור וניתוק עצבים של בלוטות זיעה. יעיל בעיקר לכפות הידיים או הרגליים. יכול לגרום להזעה מפצה באזורים אחרים או יובש לא נעים עקב חוסר הזעה מוחלט.

אם כך, קיימים מגוון טיפולים נגד תופעות הזעת יתר, ואין צורך לסבול לשווא. ערכו בדיקה מקיפה של הצעות שונות, והתאימו עבורכם את הטיפול היעיל והמתאים ביותר.