השוואת מחירים - TheBid
פנאי
גיל הזהב
תינוקות
דיור
רכב
בעלי מקצוע
לימודים
תקשורת
ביטוח
פיננסים
אסתטיקה
בריאות
דף הבית
טקסט חופשי

השוואת מחירים
ביטוח

מוצרי ביטוח נוספים


מלא את פרטיך ללא התחייבות ולא תשלום וקבל מספר הצעות אטרקטיביות

* שם פרטי:
* שם משפחה:
* איזור:
* טלפון:
טלפון נוסף:
אימייל:
הערות:

תנאי השימוש באתר ואני מסכים לאמור בו כולל אופן קבלת דיוורים מהאתר כאמור בתנאי השימוש.

שדות חובה *

כל האמור לעיל הנו לידיעה כללית בלבד, התנאים המחייבים הנם תנאי הפוליסה של ביטוח אופנוע שיוצעו ע"י חברות הביטוח (ייתכנו הבדלים בין פוליסות ביטוח אופנוע של חברות הביטוח)


ביטוח אופנוע

מהו ביטוח אופנוע?

כאשר אנשים מדברים על ביטוח אופנוע, חשוב להבין כי הכוונה היא לשלושה סוגים שונים של ביטוח אופנוע - ביטוח חובה, ביטוח אופנוע מקיף, וגם ביטוח אופנוע צד ג'. לפני שנתחיל לפרט על סוגי הביטוח השונים, קצת מספרים: במדינת ישראל רשומים כ103,000 אופנועים הנמצאים בשימוש. מדובר באחוז קטן יחסית, מתוך 2 מיליון כלי רכב פרטיים שעושים בהם שימוש - קצת יותר מ5% מכלל כלי הרכב בארץ. למרות זאת, אין ספק שאנחנו נתקלים כמעט כל יום, בין אם אנחנו רוכבים כרגע על אופנוע או לא, ברוכבי אופנוע רבים הנמצאים בדרכים. ואכן - מרבית רוכבי האופנוע משתמשים באופנועים שלהם תכופות, ועל כן חשוב מאד לדאוג לביטוח של האופנוע שלכם, למנוע כל אפשרות של פגיעה.

סוגים שונים של ביטוח אופנוע

כאמור, יש שלושה סוגים של ביטוח אופנוע. הראשון - ביטוח חובה, כשמו כן הוא - חלה חובה על כל מחזיק אופנוע במדינת ישראל לבצע אותו. למעשה, רק אם עשיתם ביטוח חובה לאופנוע שלכם - תוכלו לחדש את הרישיון שלכם. ביטוח אופנוע מסוג זה מכסה מקרים רבים של פגיעות: מדובר על כיסוי כספי בכל מקרה שבו אתם נפגעתם בתאונה. כמו כן, ביטוח אופנוע מסוג זה מכסה אתכם כלכלית, גם אם בתאונה היו מעורבים בני אדם אחרים - והם נפגעו פיזית. כיום, אף מקובל שהביטוח מכסה מקרים בו הולכי רגל נפגעו נפשית כתוצאה מהתאונה. במילים אחרות - ביטוח חובה מכסה מקרים קריטיים ביותר. אז מה בעצם שני הסוגים האחרים של ביטוח אופנוע, ומדוע גם הם יכולים להיות נחוצים?

אם ביטוח החובה כיסה את הנזק בבני אדם, הרי שביטוח צד ג' עוסק בנזקים של כלי הרכב עצמם - כאשר אתם רוכשים ביטוח אופנוע צד ג', אתם למעשה מכסים את עצמכם, במקרה שבו בתאונה פגעתם באופנועים אחרים או בכלי רכב אחרים. כמו כן, ביטוח אופנוע צד ג' מכסה מקרים בהם גם פגעתם ברכוש אחר (לדוגמא, במקרה של התנגשות בחנות).

ומה בנוגע אל ביטוח אופנוע מקיף?

על פניו, כיסינו כמעט את כל הדברים שאפשר לפצות עליהם כספית, רק שצריך לזכור עוד דבר אחד - האופנוע שלנו. אם אנחנו רוצים לקבל פיצויים על האופנוע שלנו שנהרס במסגרת תאונה, אנחנו צריכים לרכוש ביטוח אופנוע מקיף, אשר כולל בתוכו את כל המרכיבים של ביטוח אופנוע צד ג' - ובנוסף מכסה גם את הנזקים שנגרמו לאופנוע שלנו.

כפי שאתם רואים, יוצא שברוב המקרים על מנת לכסות את מקסימום המקרים, אנחנו נרכוש שתי פוליסות ביטוח לפחות - חובה וצד ג' או חובה ומקיף. אז איך בוחרים ביטוח אופנוע שישתלם לנו? חשוב לזכור, שהמחיר בין השאר מושפע מנתונים שונים כמו הניסיון שלנו על הכביש, הגיל שלנו, וכן היסטוריה קודמת של תאונות. גם האופנוע עצמו משפיע על המחיר של ביטוח אופנוע - דגם, שנה, מגונים ושווי האופנוע - כולם משפיעים על המחיר. כדאי לפנות למספר חברות ביטוח, על מנת לקבל הצעות שונות עבור האופנוע - ולבסוף לבדוק מהי ההצעה המשתלמת ביותר.


לקבלת פרטים נוספים מלא/י טופס קצר, בחינם וללא כל התחייבות, וקבלו הצעות אטרקטיביות לביטוח אופנוע.


מאמרים בנושא ביטוח אופנוע

תאונות אופנוע הן נושא שכיח מאוד, ולכן ההתייחסות אל ביטוח לאופנוע צריכה להיות רגישה במיוחד. כל מי שהוא בעלים של רכב דו גלגלי מודע לכך שהעלות של ביטוח לאופנוע היא חלק בלתי נפרד מהאחזקה